У Вінниці обрали запобіжний захід підозрюваному у керівництві злочинною організацією, контрабанді та розповсюдженні наркотиків

8:10
Автор: Vежа

У Вінниці обрали запобіжний захід чоловіку, якого підозрюють у створенні та керівництві злочинною організацією, контрабанді та розповсюдженні наркотичних засобів в особливо великих розмірах.

Водночас у пресслужбі Вінницького міського суду повідомили, що підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку оскільки залишив територію України.

Дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд повністю задовольнив клопотання сторони обвинувачення, застосувавши до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з моменту його затримання без визначення розміру застави, – йдеться у повідомленні.

Наразі тривають слідчі дії.

Що відомо?

З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрюваний раніше притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів. Зазначається також, що маючи відповідний досвід та авторитет, він вирішив утворити та очолити злочинну організацію, що займалася систематичним незаконним  виготовленням, виробництвом, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням з метою збуту, а також незаконним збутом особливо небезпечних наркотичних засобів і психотропних речовин.

Керівництво вказаною злочинною організацією здійснювалось підозрюваним та іншим чоловіком. А до складу організації в різний час увійшли 8 встановлених та інші невстановлені на теперішній час досудовим розслідуванням особи.

Чоловіки, як керівники злочинної організації, виконували такі функції:

– здійснювали загальне керівництво та координацію дій всіх учасників злочинної організації (зокрема, осіб, які виготовляють наркотичні засоби, операторів Telegram-каналів, постачальників великих партій наркотичних засобів,  безпосередніх збувачів у містах України, а також осіб, які здійснюють функцію бухгалтера);
– розробляли плани вчинення злочинів, вдосконалювали методи конспірації злочинної діяльності,
– розподіляли між членами групи отримані кошти від збуту психотропних речовин (т.зв. заробітна плата), виділяли кошти на оренду житла в різних містах України, оплату послуг таксі тощо;
– організовували діяльність нарколабораторій,
– здійснювали контрабандне переміщення на митну територію України наркотичних засобів та психотропних речовин,
– організовували діяльність Telegram-каналів, за допомогою яких здійснювався незаконний збут наркотичних засобів та психотропних речовин тощо.

Чоловік підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених чотирма статтями Кримінального кодексу України (8 частин).
Ч.1 ст. 255 КК України
– керівництво злочинною організацією.
Ч.2 ст. 255 КК України – участь у злочинній організації.
Ч.4 ст. 28, ч.2 ст. 305 КК України – контрабанда наркотичних та особливо небезпечних наркотичних засобів у великих розмірах, тобто їх переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, вчинене у складі злочинної організації.
Ч.4 ст. 28, ч.2 ст. 307 КК України – незаконне придбання, зберігання, пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів та особливо небезпечних психотропних речовин у великих розмірах, у складі злочинної організації.
Ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307 КК України – незаконне придбання, зберігання з метою збуту та збут особливо небезпечних наркотичних засобів, а також психотропних речовин та особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчинене повторно, у складі злочинної організації (джерело – vnm.vn.court.gov.ua).

Фото – antydot.info

Читайте також: На Вінниччині затримали одного з лідерів угруповання, що збувало наркотики у 15 областях країни

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.