У Вінниці незабаром відкриють першу сімейну кімнату Рональда МакДональда при дитячій обласній лікарні. ФОТО

17:17
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

У Вінницькій обласній дитячій клінічні лікарні вийшли на фінішну пряму будівельні роботи по створенню сімейної кімнати Рональда МакДональда.

Розташується кімната на третьому поверсі в адмінкорпусі лікарні. Будівельники замінили в приміщенні на нові старі вікна та двері, проклали електропроводку, змонтували гіпсокартонні перегородки, що поділили кімнату на зони відпочинку, готуються до встановлення меблів. Відкриття заплановане на початок липня.

За словами авторів проекту – створення сімейних кімнат покликане надати можливість рідним бути поруч зі своїм малюком, не залишати його на самоті, без сімейного тепла і любові в чужій для нього обстановці під час боротьби з хворобою.

В сімейних кімнатах дорослі, які доглядають за своїм хворим дитинчам, зможуть відпочити, поїсти, набратися сил, приділити час спілкуванню та грі з дитиною. В кімнаті буде душ, туалет, кухня. Одночасно там зможуть перебувати дві-три сім’ї.

– Перша така сімейна кімната в Україні була відкрита Фундацією Рональда МакДональда торік, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ», – розповідає головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Василь Паненко. – Хоча, спочатку планувалось, що перша сімейна кімната мала відкритись у нас. Але, цьому завадили наші вітчизняні бюрократичні перепони.

Майже рік тривала процедура погоджень, роз’яснень, що тут немає ніякої корупції, ніяких державних коштів, а усе благодійне. Нарешті нас почули. Тепер ми другі в Україні де відкривається така кімната. Узагалі, це світова практика. В деяких країнах, наприклад в Чехії, при лікарнях Фундація Рональда МакДональда збудувала цілі будинки готельного типу, де можуть жити батьки на час лікування їхньої дитини в медичному закладі. Ми про таке, поки що, можемо лише мріяти, з огляду на нашу бюрократію…

Усі чималі витрати на сімейну кімнату при Вінницькій обласній клінічній лікарні бере на себе Фундація. А це – облаштування приміщення, фінансування ремонтних робіт, зарплатня обслуговуючому персоналу, кава і чай для  батьків і т.ін.

Створення сімейних кімнат Рональда МакДональда в українських лікарнях підтримало Міністерство охорони здоров’я України, як один із кроків по втіленню в життя принципів сімейно-орієнтованої медицини. А вона передбачає залучення всієї сім’ї до процесу лікування і догляду за дитиною в лікарні.