У Вінниці нагородили поліцейського, у якого злочинець кинув гранату

16:36
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Липня 2018, в 13:46

У Вінниці нагородили поліцейського, який у неділю постраждав від вибуху гранати при затриманні правопорушника. Також грошові нагороди отримали ще четверо працівників бершадської поліції, які затримали правопорушника, озброєного гранатою.

Нагадаємо, що у неділю, 8 липня, у Бершаді під час затримання зловмисник кинув гранату у поліцейських, внаслідок цього капітан поліції Василь Ткач від вибухової хвилі отримав травми та контузію. Із закритою черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку поліцейський був госпіталізований до лікарні, де його стан оцінили як середнього ступеню важкості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці, тікаючи від переслідування, злочинець кинув гранату в поліцейських. ФОТО, ВІДЕО

Вже сьогодні, 13 липня, під час засідання колегії начальник ГУ НП у Вінницькій області Юрій Педос передав поліцейському подяку та нагороди від Міністерства внутрішніх справ України та подяку від голови Національної поліції. Зокрема, Василю Ткачу вручили нагрудний знак МВС «За відвагу в службі» та наручний годинник МВС.  Також у порядку заохочення йому було достроково присвоєно спеціальне звання майор поліції, повідомляє відділ комунікації ГУ НП у Вінницькій області.

– Ваш вчинок – це приклад для кожного поліцейського, приклад мужності, порядності, стійкості. Це не лише вчинок офіцера, а й справжнього чоловіка, – зазначив Юрій Педос.

До речі, Василь Ткач не вважає свій вчинок особливим, адже ще 13 років тому, коли лише йшов працювати у правоохоронні органи, розумів усю небезпеку такої роботи.

На нагородження до Вінниці прибув разом із дружиною Іриною, яка працює слідчою у бершадській поліції. Жінка розповіла, що у неділю, коли надійшов виклик, що на залізничному вокзалі зловмисник погрожує підірвати гранату, вона була на службі та бачила, як її чоловік з колегами збирався на виїзд.

– Те, що щось буде не так, я відчула одразу. Через деякий час сказали, що чоловік у лікарні. Дякуючи лікарям, друзям, рідним, колегам, керівництву, які нас підтримали, здоров’я чоловіка покращується, але попереду ще чекає реабілітація.

Сьогодні під час розширеної колегії Юрій Педос нагородив ще декількох поліцейських за їхню роботу, які, ризикуючи власним життям, рятують людей та затримують злочинців. Зокрема, заступник начальника Бершадського відділу поліції Олександр Гилик отримав відомчу відзнаку МВС – медаль «Ветеран служби» та грошову винагороду. Крім нього, грошові винагороди також ще четверо працівників бершадської поліції, які затримали правопорушника, озброєного гранатою.

Також було нагороджено заступника начальника Головного управління та начальника кримінальної поліції Олександра Цимбалюка Почесним знаком Української секції Міжнародної Поліцейської Асоціації «За вірність справі» за особистий внесок у забезпечення оперативно-службової діяльності Національної поліції Вінниччини.  Дев’ятеро поліцейських отримали медалі «15 років сумлінної служби», п’ятеро  – «Ветеран служби».