У Вінниці надаватимуть фінансову підтримку аграріям у галузях овочівництва та картоплярства

17:53
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці надаватимуть фінансову підтримку аграріям у галузях овочівництва та картоплярства. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, вчора, 7 грудня, під час засідання виконавчого комітету міськради депутати затвердили відповідний Порядок надання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єктам господарювання у галузях овочівництва та картоплярства за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Таким чином планується збільшити рівень врожайності та створити умови для економічної стійкості і продовольчої безпеки.

Директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов розповів, що Порядок розробили в межах Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки. Зазначено, що документ передбачає підтримку та розвиток аграрного сектору – як одного з найважливіших галузей економіки України.

Максим Мартьянов зазначив:

– Одним з основних пріоритетів Вінницької міської ради є стійкість економіки. Це необхідна складова для обороноспроможності країни під час війни. Оскільки Вінницький регіон має великий потенціал в аграрному секторі – а це одна з найважливіших галузей економіки нашої держави, міська влада прагне стимулювати до розвитку галузі землеробства, органічного виробництва та глибокої переробки сільськогосподарської продукції. Фінансова підтримка наших аграріїв у галузях овочівництва та картоплярства дасть можливість наростити власну продуктивність.

Хто зможе отримати фінансову підтримку

Відповідно до Порядку, фінансова підтримка на безповоротній основі у галузях овочівництва та картоплярства надається суб’єктам господарювання – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, а також фізичним особам-підприємцям, які є резидентами України, зареєстровані та провадять діяльність у галузях овочівництва та картоплярства на території Вінницької міської територіальної громади.

Відповідно до Порядку суб’єкти господарювання мають право на отримання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єкти господарювання, які відповідають наступним умовам:

– стосовно яких не відкрито провадження у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

– які не мають простроченої заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи ГУ ДПС у Вінницькій області;

– які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі;

– право власності та/або користування земельними ділянками зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на території Вінницької міської територіальної громади.

Фінансова підтримка надається один раз на рік суб’єктам господарювання:

у розмірі 30% вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі (без урахування податку на додану вартість), але не більше ніж 50,0 тис. грн одному отримувачу;

у розмірі 30% вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення, але не більше ніж 50,0 тис. грн одному отримувачу.

За словами Максима Мартьянова, у разі подання суб’єктом господарювання документів для отримання фінансової підтримки на безповоротній основі за двома зазначеними в цьому підпункті напрямами, фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 80 тисяч гривень одному одержувачу на рік.

– А от, для суб’єктів господарювання, які створені у поточному році, фінансова підтримка надається у розмірі 15,0 тис. грн на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі, але не більше ніж 60,0 тис. грн одному отримувачу, – сказав посадовець.

Фото з сайту ВМР, головне ілюстративне – trade.gov.pl

Читайте також: Ще двоє пасічників отримають безповоротну фінансову підтримку від Вінницької громади

Читайте також: У Вінниці малий та середній бізнес зможе отримувати компенсацію за відновлювані джерела енергії

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.