У Вінниці на усиновлення чекають 62 дитини, а усиновлювачі отримують допомогу

12:22
Автор: Тетяна Панкратьєва
Become a Patron!

Сім родин з Вінниці, що усиновили дітей, отримали традиційну матеріальну допомогу від міськради – цього року по 2000 гривень кожна.

Як повідомляє міська рада, 26 вересня, напередодні Дня усиновлення, 7 вінницьких родин, які усиновили дітей, зустрілися та поспілкувалися із заступницею міського голови Галиною Якубович  та працівниками служби у справах дітей. Від міської ради кожна сім’я отримала матеріальну підтримку.

  • Є діти, які набувають батьків двічі, – народжуючись і за рішенням суду. Традиційно вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила батьків та сімейне оточення. Однак, це і вирішення проблем дорослих, які хочуть мати дитину. Дитину, народжену не ними, але яка потребує саме їхньої любові та піклування, – каже Людмила Шафранська, начальниця служби у справах дітей ВМР.
  • На відміну від прийомних сімей, опікунів, патронатних сімей, усиновлювачі не отримують від держави коштів для утримання дитини, окрім першої одноразової допомоги як при народженні дитини. Тому вже традиційно вінницькі родини, які усиновили дітей, отримують підтримку від Вінницької міської ради – цього року по 2000 грн., – продовжує пані Людмила. – Серед запрошених були родини, які усиновили 1-2 дитини і виховують їх вже давно. Відповідно до законодавства України інформація про усиновлених дітей та їхніх батьків не може розголошуватися, оскільки вони мають право на збереження таємниці усиновлення.

На офіційному сайті Вінницької міської ради на сторінці служби у справах дітей у розділі «Дитина шукає родину» розміщені світлини дітей, які потребують влаштування до родини. Наразі там містяться фото 22 дітей різного віку. Отримати додаткову інформацію про дітей можна від працівників служби при  безпосередньому зверненні за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, буд. 59, під час прийому працівниками служби або за тел. (0432) 67-13-73, 67-14-24.

Також міськрада інформує, що на обліку в службі у справах дітей Вінницької міської ради перебуває 62 дитини, які можуть бути усиновлені, а в сім’ях мешканців м. Вінниці проживає 187 усиновлених дітей.

День усиновлення – свято, яке в Україні щороку відзначається 30 вересня. Встановлено Указом Президента у 2008 році.