У Вінниці протягом двох років збираються реставрувати пам’ятку архітектури місцевого значення, яка розташована по вулиці Замостянській. На це з бюджету готові надати понад 14 мільйонів гривень.
Департамент міського господарства Вінницької міської ради опублікував тендер на реставрацію будинку по вулиці Замостянській, 27. За цією адресою розташована пам’ятка архітектури місцевого значення «Житловий будинок залізничників». На роботи готові виділити щонайбільше 14 128 435 гривень.
Згідно з тендерною документацією передбачено значний обсяг робіт. Зокрема, необхідно буде замінити покрівлю та водостічні труби, відреставрувати та покрити оцинкованою покрівельною сталлю виступаючі частини стін (парапетів еркерів), підвіконня, кокошники, порталі, контрфорси тощо. Передбачено оздоблення вентиляційних каналів – реставрація і відтворення штукатурки стовпів та пілястр. Також необхідно буде улаштувати слухові вікна, встановити огородження покрівлі. На будівлі також розберуть 20 старих балкони, та встановлять нові з відреставрованих та відтворених грат огорож і балясин. Крім того, планують оновити вікна та двері. Щодо фасаду будівлі, то його збираються шпаклювати та пофарбувати.
У документації вказано, що необхідно буде також виготовити орнаментовані моделі модильйонів і кронштейнів, а також реставрувати інші декоративні елементи. Крім того, облаштують зовнішнє освітлення будівлі.
Вказано що виконати роботи необхідно до 30 вересня 2022 року.
Нагадаємо, що про наміри реставрувати будівлю стало відомо ще у 2018 році. Тоді депутати Вінницької міської ради виділили кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації.
– Житловий будинок на розі проспекту Коцюбинського та вулиці Замостянської є одним із найважливіших містобудівних акцентів цього району. Г-подібної конфігурації в плані, триповерховий з чотириповерховою кутовою частиною, яка підкреслює місце розташування на розі вулиць, оформлений з дотриманням класичних пропорцій. Фасади з боку вулиць оформлені по першому поверху рустуванням, з другого поверху прикрашені еркерами. Перший поверх займають приміщення комерційного призначення, – повідомляли тоді у Вінницькій міській раді.
Житловий будинок звели в 1946-1947 роках. Раніше там була Вознесенська церква, побудована в 1911 році за проектом вінницького архітектора Григорія Артинова. В 1929 році храм припинив своє існування. Радянська влада переобладнала приміщення під кінотеатр. Під час звільнення Вінниці від німецьких військ в 1944 році в будівлю влучила авіаційна бомба.
“Житловий будинок залізничників” будували за проектом організації “Облпроект” під керівництвом тодішнього головного архітектора області Анатолія Крейчі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.