У Вінниці розпочали роботи зі створення безбар’єрного маршруту на Хмельницькому шосе. Проєкт є частиною міської ініціативи «Вінниця зручна для всіх», яка передбачає адаптацію міського простору для людей з інвалідністю, ветеранів, батьків із дитячими візками та людей старшого віку.
Про це повідомляє «Вежа» з посиланням на Вінницьку міську раду.
Як розповідають у міськраді, новий маршрут у перспективі охопить Хмельницьке шосе та вулицю Келецьку. Роботи виконують поетапно. Наразі розпочали облаштовувати простір без перешкод на Хмельницькому шосе. Це одна з основних магістральних вулиць міста з великою кількістю пішоходів та медичних закладів.
Проєкт передбачає комплексне оновлення вуличного простору. Зокрема, йдеться про облаштування понижень перед пішохідними переходами, встановлення тактильної плитки та усунення фізичних перешкод для руху.
За словами директора департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Юрія Семенюка, наразі підрядники вже завершили облаштування понижень перед пішохідними переходами та встановлення тактильної плитки на ділянці від перехрестя Хмельницького шосе з вулицею Магістратською поблизу Центрального парку. Далі роботи продовжать на інших відрізках.


Крім цього, проєкт передбачає адаптацію для маломобільних людей зупинок громадського транспорту на вулицях Келецькій, Пирогова та Барському шосе, а також відновлення покриття пішохідних зон і прилеглих ділянок, які були пошкоджені взимку.
У міськраді нагадують, що підхід «Вінниця зручна для всіх» почали реалізовувати ще у 2006 році. Торік у громаді облаштували понад 230 понижень перед пішохідними переходами на вулицях Пирогова, Соборній, Магістратській, Зодчих та інших.
Юрій Семенюк зазначає, що цього року місто продовжить працювати на вулиці Соборній та прилеглих до неї ділянках, а також облаштовувати зручні вуличні простори в інших частинах міста.
Паралельно у Вінниці триває реалізація державного проєкту «Рух без бар’єрів» та створення безбар’єрного маршруту на вулиці Сергія Зулінського.
Фото – Вінницька міська рада
Дякуємо!
Тепер редактори знають.