У Вінниці на фасаді ліцею №4 встановили пам’ятну дошку на честь Григорія Степанця

15:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці на фасаді ліцею №4 встановили пам’ятну дошку на честь Григорія Степанця, який тут навчався.

Як повідомляє Вінницька міська рада, Григорій Степанець народився у Вінниці 1938-го року. Школу закінчив зі срібною медаллю: отримав лише дві четвірки – з української та російської мов. Здобув ступінь магістра з математики та хімії, ступінь кандидата наук з фізичної хімії.

Директорка ліцею №4 Ольга Важова розповіла, що він захоплювався фізикою, біологією, ботанікою, літературою, лінгвістикою, мистецтвом та історією. Також володів п’ятьма мовами: українською, російською, німецькою, англійською, італійською.

У 1955-му році став студентом Московського університету імені М.В. Ломоносова. Там отримав вищу освіту в галузі математики та хімії. Потім здобув науковий ступінь кандидата наук з фізичної хімії.

Працював Григорій у Центральній геофізичній експедиції. Але підписав листа на підтримку дисидентів і його звільнили. Відтоді повноцінно працювати не міг.

У 51 рік чоловік емігрував до Сполучених Штатів Америки, де працював у компанії Microsoft. На 84-му році його життя обірвала важка хвороба. Уродженець Вінниці заповів мільйон доларів головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, по два мільйони доларів двом українським університетам та кошти кожному учаснику гурту «Хорея козацька».

Фото – ВМР