У Вінниці на базі притулку для тварин відбуватимуться терапевтичні заняття для військових

14:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розробили концепцію сучасного реабілітаційного центру зі застосуванням каністерапії. Концепція центру «VinnDog help to life» передбачає облаштування території муніципального притулку для тварин, де відбуватимуться терапевтичні заняття для військових та ветеранів.

Як повідомляється на сайті Вінницької міськради, йдеться про терапевтичні сеанси з собаками.

– Каністерапія є одним зі способів допомоги українським ветеранам та ветеранкам у боротьбі з психологічними травмами. Метод реабілітації за допомогою спеціально навчених собак добре зарекомендував себе в Україні ще до 2022 року. Раніше його використовували в роботі з дітьми, людьми з інвалідністю та в закладах для людей похилого віку. Нині собаки-терапевти працюють у реабілітаційних центрах для ветеранів бойових дій, – цитують керівника Муніципального притулку для тварин Леоніда Зелінського.

На його думку, собаки стимулюють людину до спілкування і часто їх присутність може стати приводом для бесіди, полегшують взаємодію з незнайомими людьми, пробуджують інтерес у співрозмовника, допомагають встановити довіру.

У Муніципальному притулку також розповіли про те, як відбуватиметься сеанс каністерапії. Робота може проводитися в індивідуальному та груповому форматах.

– Не кожен може одразу відкритися психологу чи психотерапевту. І саме тут допомагає собака — його присутність позитивно впливає на людей і вони легше відкриваються. Як показує досвід каністерапевтів, часто, щоб допомогти людині заспокоїтися, розслабитися, достатньо лише присутності тварини під час сеансу, іншим же допомагає контакт із нею. У будь-якому випадку каністерапевт працює в партнерстві з кінологом та координує процес терапії, – додав Леонід Зелінський.

Зазначено, що концепція реабілітаційного центру «VinnDog help to life» передбачає облаштування території муніципального притулку для тварин, де відбуватимуться терапевтичні заняття. Там, за словами Юрія Семенюка, планують облаштувати вбиральню для людей з інвалідністю, а також встановити таблички зі шрифтом Брайля.

– Відкриття Центру стане найбільш ефективним методом для військовослужбовців, ветеранів Збройних Сил України, дітей і літніх людей, які часто є найбільш вразливими категоріями в плані соціалізації та емоційного благополуччя, – зазначив Семенюк. 

Ілюстративне фото – 24 канал

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.