Оновлено: 27 Липня 2022, в 16:23
У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради закликають громадян робити щеплення від правця, оскільки “під час війни – ризик заразитися правцем зростає в рази”.
Як повідомляє Вінницька міська рада, в Україні за останні п’ять років летальність від правця перевищила 60%. У департаменті наголосили, що єдиний спосіб запобігти зараженню або полегшити перебіг хвороби – вчасна вакцинація.
Найбільша небезпека правця полягає у тому, що його спори є всюди: в городах, садках, на рослинах, у пащах тварин, навіть на взутті та волоссі. Щоб заразитися іноді достатньо лише трохи подряпатися. Інкубаційний період хвороби триває дуже швидко від 3 до 30 днів, після чого правець вражає центральну нервову систему. Проявляється хвороба судомами з напруженням м’язів, гарячкою до 42ºС, порушенням функцій кровообігу та дихання, аж до повної його зупинки, – розповідає директор департаменту охорони департаменту ВМР Олександр Шиш.
Він додає, що за перших же симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря, у протилежному випадку ймовірність смерті – майже стовідсоткова. Водночас медик констатує, що практично кожний випадок правця був діагностований у людей, які не отримали повний курс щеплення. А відтак не мали достатньої кількості антитіл для боротьби з інфекцією.
Вакцинацію від правця можна отримати безкоштовно в усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги міста в робочі дні з 10:00 до 18:00.
Вакцинація від правця (разом і від дифтерії в складі комбінованої вакцини) здійснюється у 2,4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Далі – ревакцинація необхідна кожні десять років.
Екстрена профілактика правця є також безоплатною. Її проводять у наступних випадках:
– травми із порушенням цілісності шкірних покривів та слизових оболонок;
– відмороження й опіки (термічні, хімічні, радіаційні) другого, третього та четвертого ступенів;
– проникненні пошкодженнях шлунково-кишкового тракту;
– гангрена або некроз тканин будь-якого етапу, абсцеси;
– укуси тварин;
– пологи поза медичними закладами.
Екстрену профілактику правця важливо проводити своєчасно. Вона передбачає первинну хірургічну обробку рани та створення імунологічного захисту. Для цього при можливості необхідно звернутись у найближчу лікарню.
Фото – Вінницька міська рада
Дякуємо!
Тепер редактори знають.