У Вінниці людей покусала домашня собака, хвора на сказ

17:02
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці зафіксували випадок сказу в домашньої собаки. Повідомляється, що тварина утримувалась на території приватного володіння в мікрорайоні П’ятничани, і від сказу її не щеплювали.

На сайті Вінницької міської ради повідомили, що тіло собаки з підозрою на сказ доставили до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби 3 серпня. Після всіх необхідних досліджень підозри підтвердились. Відтак, на території, де перебувала хвора на сказ тварина, провели дезінфекцію, а люди, яких покусав хворий пес, звернулись до лікарні, щоб пройти курс антирабічного щеплення.

Роман Керезь, заступник начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, розповів, що в мікрорайоні, рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, запроваджено тимчасове обмеження проведення виставок, заходів із залученням собак, котів та диких тварин. Також на цій території постійно вестиметься ветеринарний нагляд з метою раннього виявлення тварин із підозрою на сказ, а власники домашніх улюбленців мають особливо уважно ставитись до поведінки домашніх і безпритульних тварин.

Спеціалісти Вінницької міської державної лікарні ветеринарної медицини (МДЛВМ), відповідно до інструкції з боротьби зі сказом, провели комплекс відповідних заходів щодо профілактики захворювання тварин на сказ. Вони здійснили подвірні обходи на неблагополучній по сказу території. Під час цієї роботи щеплено проти сказу 62 тварини (32 собаки та 30 коти), які утримуються на прилеглій території, йдеться у повідомленні.

У міській раді зазначили, що серед ознак хворої на сказ тварини є те, що вона пригнічена, відмовляється від їжі, води, намагається сховатися в місцях, де вона малопомітна, має надмірне слиновиділення. До речі, при сказі тварина не завжди поводить себе агресивно: вона може спокійно лежати і проявляти агресію лише тоді, коли її хтось чіпатиме.

Якщо людина побачила безпритульну тварину з подібними симптомами, потрібно негайно звертатися у Вінницьку міську державну лікарню ветеринарної медицини (вулиця Максимовича, 19). Якщо людина виявила такі ознаки у своєї собаки чи кішки, тварину одразу потрібно за можливості ізолювати і викликати ветеринарного лікаря.

Ілюстративне фото – img2.abo.media

Читайте також: У двох селах Вінниччини запровадили карантинні обмеження через сказ

Читайте також: На Вінниччині чоловік вистрелив у собаку, бо підозрював її на сказ: поліція відкрила провадження, чоловік стверджує про самозахист. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.