У Вінниці до кінця року планують запровадити АСКДР на вулиці Київській

11:03
Автор: Vежа
Become a Patron!

Згідно з Програмою цифрового розвитку Вінниці на 2018-2022 роки, прийнятої сьогодні під час сесії міської ради, на головних вулицях міста запровадять автоматичну систему керування дорожнім рухом (АСКДР).

Як зазначив перед голосуванням міський голова Сергій Морунов, вже до кінця поточного року АСКДР запрацює на вулиці Київській. В наступному році автоматизовану систему планують зарповадити на вул. Келецькій та Хмельницькому шосе. “За” Програму проголосували 43 присутні депутати.

Як зазначено у проекті рішення, головним завданням проекту “Автоматизована система керування дорожнім рухом” є підвищення ефективності керування дорожнім рухом завдяки впровадженим інтелектуальним компонентам транспортних систем.

Йдеться зокрема про функцію «зеленої вулиці» для транспорту загального користування, що дозволить підвищити середню швидкість руху громадського транспорту у Вінниці на 15-20%, усунути до 20% заторів без будівництва нових і реконструкції існуючих транспортних розв’язок.

Також у проекті рішення зазначено, що система дасть змогу забезпечити організований проїзд для машин швидкої допомоги, транспорту аварійно-диспетчерських служб, іншого спецтранспорту. Функціонування АСКДР сприятиме зниженню аварійності на дорогах.

Реалізація проекту передбачає будівництво та реконструкцію ліній зв’язку з подальшим встановленням відповідного світлофорного, відео- та іншого обладнання, програмного забезпечення.

Нині триває виконання першого етапу робіт – об’єднання світлофорних об’єктів у єдину мережу, що дозволить здійснювати управління ними та обслуговування. Наразі побудовано орієнтовно 32 кілометри оптичної мережі по кабельній каналізації ПАТ «Укртелеком», створено 33 комутаційних вузла зв’язку. Завершення будівництва магістральних волоконно-оптичних ліній зв’язку та налагодження безперебійної роботи (відмовостійкості) зазначеної мережі передбачено здійснити до кінця 2018 року.

Другим етапом робіт заплановано реалізувати заходи впровадження АСКДР з забезпеченням можливостей «зеленої вулиці» від вул. Київської через вул. Брацлавську та вул. Лебединського до вул. Немирівське шосе.

Подальші етапи впровадження та вдосконалення АСКДР реалізовуватимуться поступово та планомірно відповідно до аналізу транспортного трафіку, потреб міста, тенденцій розвитку у даній сфері.

Впливовим фактором розвитку та надійної підтримки безпечного міського середовища може стати впровадження центру обробки даних – централізованого, безперебійного та потужного комплексу підтримки інформаційних ресурсів потрібного рівня технологічності та продуктивності, який здатен забезпечити стабільну роботу, захищене зберігання великого обсягу відеоінформації та її аналітичну обробку, контрольовану доступність даних.

Читайте також: За проїзд Соборною з жовтня штрафуватимуть на 255 гривень