-
20 Липня/ 18:31Новини
Публікація20.07.1818:31
У Вінниці хочуть відродити Вінницький колегіум для навчання бізнесменів
Абмітну ідею створити “вінницький MBA” для навчання місцевих підприємців було озвучено сьогодні, 20 липня екс-міністром економіки Павлом Шереметою та директором департаменту економіки ВМР Віталієм Погосяном сьогодні, 20 липня під час “Марафону для бізнесу” в Галереї “ХХІ”.
Як пояснив журналістам Vежі Павло Шеремета, ідеться про створення не класичного навчального закладу, а швидше про бізнес-школу, яка працюватиме за сучасними алгоритмами.
“Ця ідея виникла у нас кілька місяців тому, а назва виникла позавчора: хтось згадав, що у Вінниці існував колегіум. Що ми маємо на увазі: ідеться про бізнес-школа для підприємців. Однак треба враховувати, що у Вінниці – одна з найкращих шкіл муніципального управління, і тому ці дві речі треба якось поєднати. Тож у мене виникла ідея зробити щось на кштал Вінницької школи управління або школи менеджменту”, – говорить Павло Шеремета.
За його словами, ідеться не про класичний університет “у палаці”, а про періодичні лекції, тренінги чи семінари, які можуть проходити хоч і в орендованому на кілька годин, приміщенні.
– Ми живемо у ХХІ сторіччі, тож і освіта має бути відповідна. Це може бути орендований конференц-зала в готелі, це можуть бути виїзди кудись, має бути багато онлайну. Фактично, ми говоримо про створення вінницького MBA. Суть у тому, щоб бізнес не возив своїх працівників на навчання в Київ або у Львів, а щоб у Вінниці це було”, – вважає економіст.
Шеремета пояснює, що ідея створення такого закладу у Вінниці зараз перебуває на етапі формування коаліції, яка візьметься за реалізацію. Як зазначає п. Павло, він готовий залучати до роботи майбутнього колегіуму таких тренерів як Михайло Колісник, Ганна Власова, Сергій Потапов, Ярина Ключковська та інших.
Як додав директор Департаменту економіки ВМР Віталій Погосян, функція міськради в даному випадку – сервісна, тобто створити умови для появи такого Колегіуму.
– Головне розуміти, що ти отримаєш в результаті. Ти можеш не навчатися у виші класичному, але мусиш розвиватися і ставати кращими. Нам потрібна критична маса бізнесу, яка буде готова для створення такого закладу, тому що від цього виграють всі. Замовником має бути бізнес, який скаже “нам це потрібно”, – вважає Погосян.
Вінницький братський колегіум був заснований митрополитом Петром Могилою у 1632 році. В колегіумі викладали систему так званих «7 вільних наук», які поділялись на два цикли: тривіум (граматика, риторика, діалектика) та квадривіум (арифметика, геометрія, астрономія та музика). Це був загальноприйнятий принцип побудови шкіл на Заході. Окрім цього, студенти моглянських шкіл вивчали старослов’янську, грецьку та латинську мови. Саме такий вигляд мав навчальний процес у відкритому в 1632 році Вінницькому братському колегіумі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.