У Вінниці екс-очільник міського БПП очолив новий проект Саакашвілі

13:01
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 23 листопада, в конференц-залі “Інтершик” колишній керівник вінницької міської організації партії БПП “Солідарність” Леонід Марцинковський презентував місцевий осередок нового проекту Міхеіла Саакашвілі “Рух нових сил”.

Щоправда, п. Леонід “презентувався”, більшою мірою, самостійно: жодного іншого представника вінницького осередку руху цього дня журналістам не показали. Як пояснив Марцинковський – наразі триває процес формування осередку, тож в даний момент організаторам брифінгу не хотілося виділяти когось окремо.

img_7779

Водночас з вуст спікера прозвучало ще два імені: Володимир Петренко та Євген Павлюк – вони нібито також вже беруть участь в роботі осередку. Загалом же до вінницького “Руху” Саакашвілі зі слів Марцинковського вже долучилося близько сотні осіб.

Леонід Васильович Марцинковський – керівник юридичної компанії «ЮТЕРРА», депутат Вінницької районної ради, співголова Ради підприємців при Вінницькому міському голові, член Ради підприємців при Вінницькій ОДА. Одружений. Виховує дочку.

“Наразі немає жодної людини, котрій ми би відмовили у приєднанні до нашої команди у Вінниці”, – зазначив Леонід, а за тим додав: на входження до проекту Саакашвілі точно не можуть розраховувати особи, так чи інакше пов’язані з Партією регіонів або ж з їхніми сателіатми. Кого саме координатор руху вважає сателітами ПР, пан Марцинковський не уточнив. “Водночас я, наприклад, не уявляю, як можу сидіти за одним столом з представниками “Батьківщини”, – зазначив Марцинковський.

Про конфлікт з БПП

Конфлікт із “Солідарністю”, який змусив новоспеченого координатора руху Саакашвілі полишити лави президентської партії, полягав у “різних поглядах на впровадження реформ та розвитку країни”, запевняє Марцинковський. “Є певні контрольні періоди, по яких ми робимо висновок: виконує партія свої зобов’язання, свої обіцянки, чи ні. На мою думку, БПП пройшла ці контрольні точки і, на жаль, не показала тих результатів, про які обіцяла”. Це спонукало екс-очільника вінницької “Солідарності” шукати інші проекти, які відповідають його політичним інтересам. Марцинковський стверджує, що має прямий контакт безпосередньо з Міхеілом Саакашвілі, а відтак має можливість дискутувати з приводу принципів та ідей руху безпосередньо з його керівником.

img_7774

“Загалом же ідея полягає в тому, аби дати умови для об’єднання нових еліт, креативність і мотивація яких не була оцінена в інших постмайданних політпроектах і котрі мають з нами спільні цінності”, – вважає п. Леонід.

За його словами, наразі до “Руху нових сил” у Вінниці долучилася частина колишніх активістів БПП, однак їхня кількість у загальному числі – незначна.

Про ставлення до влади

Позиція лідера новоствореного руху до діючої влади в країні відома – це жорстко-опозиційна діяльність, викликана звинуваченнями в корупції окремих членів БПП, що і стало мотивацією Саакашвілі залишити посаду голови Одеської ОДА. Однак у випадку Вінниці Леонід Марцинковський був змушений визнати ефективність діяльності влади місцевої.

img_7772

“Як підприємець, я не можу не оцінити позитивно дії вінницького керівництва, зокрема, у питанні спрощення ведення бізнесу в місті. Водночас я пригадую конфліктну ситуацію, коли були спроби підвищити податкову ставку на нерухомість до 2%. Тоді спільними зусиллями депутатів і ради підприємців вдалося знайти компроміс з міськвиконкомом і диференціювати податкову ставку. Тобто ми надаємо перевагу діалогу і цивілізованим варіантам вирішення подібних ситуацій”, – наголосив Марцинковський.

Про політичну партію та можливих союзників

Зі слів виступаючого стало зрозуміло, що конкретних планів щодо перетворення руху у формалізовану політичну силу, учасники проекту Саакашвілі озвучувати наразі не збираються. “Ми готові сідати за стіл переговорів з усіма нашими потенційними союзниками та шукати спільні точки дотику”, – досить абстрактно пояснив Леонід Марцинковський. Водночас підтвердив: консультації з “Демократичним Альянсом” (про об’єднання з яким команда Саакашвілі почала говорити ще кілька місяців тому) досі тривають, їхній предмет – участь у наступних парламентських виборах єдиним виборчим списком. Щоправда, про те, на якому етапі наразі перебувають ці перемовини, Марцинковський не уточнив.

img_7782

Що ж до власної ролі в майбутньому партійному проекті, пан Леонід ще не визначився: “Все залежатиме від моєї динаміки руху по цьому шляху: на якій позиції я опинюся на момент прийняття подібного рішення”.

Як з’ясувалося, питання участі у виборах, а також організаційні питання подальшої діяльності руху будуть обговорюватися на відкритій Раді, котра відбудеться вже 27 листопада у Києві на Музейному провулку біля памятнику Вячеславу Чорноволу. За словами Марцинковського, свої наміри взяти участь у роботи такої ради висловили вже півтори сотні вінничан.

Фото Андрія Завертаного