У Вінниці до Староміського мосту “прилетіло” загадкове янголя в респіраторі. ФОТО, ВІДЕО

10:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінничани, які увечері пішки йдуть через Староміський міст, днями з подивом зупинялися біля досить незвичної як для цього місця композиції. Поруч із світлофором на перетині з вулицею Коріатовичів на камені присіло… янголя. Так ще й з респіратором на обличчі.

Незвична невелика скульптура з каменю надихнула містян до пошуку версій, що ж саме хотів зобразити автор. Найбільш поширеною серед перехожих, які одразу заходились селфитись на фоні новинки, була та, що янголя не випадково опинилося саме у цьому місці у респіраторі – аж надто загазоване це перехрестя, мовляв, тут тільки у масці й можна дихати. А хтось взагалі сприйняв скульптуру як символ екологічних проблем у містах.

Зрештою, разом із пошуком сенсу, авторство композиції поки що теж залишається невідомим. Як розповіли Vежі у шашличній поруч, янголя встановили ще вчора, але потім приховали.

– Якийсь чоловік там цілий день вовтузився біля того каменю. Було складно розібрати, що там, а потім він накрив це все чорною плівкою і зав’язав. У нас він випив кави і сказав, що завтра все самі побачимо, – розповіла офіціант шашличної.

Вже пізніше журналісти телеканалу “Віта” дізналися автора скульптури та мистецьку ідею, чому він поставив саме цю скульптуру й саме тут.

Виявилося, що скульптора звати Валентин Лагода. За його словами, цією інсталяцією він хотів звернути увагу на екологічні проблеми міста, країни та взагалі всієї Землі.

 – Прийшла ідея посадити сюди ангела, який спустився з небес і відразу в респіраторі. Тому що в нас порушена екологія не лише на цьому перехресті, а взагалі у світі, – каже скульптор.

Валентин каже, що неподалік розташована його майстерня. Він ходить тут щодня і не раз помічав, наскільки загазована ця місцина.

– Кожна людина, яка буде тут проїжджати чи проходити пішки – задумається і, можливо, пересяде на електроавтомобіль і якось налагодиться екологія.

Перехожі кажуть, що відразу розуміти цю ідею, адже також відчувають, наскільки брудне повітря на перехресті. Погоджуються, що така інсталяція, можливо, спонукатиме когось менше користуватися власним транспортом та частіше пересуватися громадським.

Фото Віталія Мельника