× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці депутати підтримали ідею відновлення виборчих прав переселенців

14:45
Автор: Андрій Качор

Наприкінці сьогоднішньої сесії міської ради депутат Олег Ткаченко виступив в частині “Різне” з пропозицією звернутися від імені ВМР до парламенту на підтримку законопроекту №6240.

Як пояснив депутат, законопроект стосується відновлення виборчих прав внутрішньопереміщених осіб, котрі зараз не мають права брати участь у виборах на органів самоврядування тих громад, на території яких вони сьогодні перебувають. За словами Ткаченка, нині в Україні чотири мільйони внутрішніх переселенців, корі не можуть скористатися виборчим правом.

– Лише на Вінниччині таких осіб – близько 12 тисяч, які також не можуть брати участь у виборах. Водночас, як свідчать соціологічні дослідження, переважна більшість переселенців не планують повертатися у свої домівки навіть після закінчення бойових дій, – сказав депутат.

Читайте також: «По-моєму, чувак, нас кинули»: у Вінниці переселенці вимагали собі право голосу. ФОТО

Як зазначив Ткаченко, даний законопроект передбачає можливість звернення ВПО до органу місцевого самоврядування, аби зареєструватися як виборець на новій територій. Загалом, на думку обранця, цей законопроект “сприяє соціальній згуртованості та інтеграції ВПО”.

Коментуючи виступ Ткаченка, мер Вінниці Сергій Моргунов зазначив, що підтримує таке звернення.

– Враховуючи, що ми живемо в демократичному цивілізованому світі, я вважаю що те, що зараз відбувається з виборчим правом внутрішньопереміщених осіб – це несправедливо. Тому, я думаю, треба однозначно підтримати таке звернення, – підсумував міський голова.

Звернувшись до депутатського складу, Моргунов не отримав заперечень та заявив, що таке звернення буде направлене законодавцю.

Нагадаємо, що нещодавно представники ВПО провели акцію протесту під стінами міської ради, вимагаючи сприяння в будівництві їм соціального житла.

Інші новини

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.