Притулок для тварин європейського зразка, де вольєри матимуть теплу підлогу, а на його території працюватиме готель для тварин і перукарня, почали будувати у Вінниці.
Притулок розташується по вулиці Гонти. Будівництво було розпочато з липня, й першу чергу будівництва вже завершено на 25%. В чому особливості притулку та якими будуть умови для тварин довідалась VежА.
Питання будівництва такого притулку було порушено у 2013 році. Вінницька міська рада під час сесії ухвалила тоді, 31 травня, «Програму охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Вінниці на 2013 – 2020 рр.». Як тоді зазначалося, Програма спрямована на значне зменшення у місті кількості безпритульних тварин шляхом створенню муніципального притулку на 400 місць. Планувалося, що бездомних собак відловлюватимуть, стерилізуватимуть, робитимуть щеплення та утримуватимуть у притулку 45 днів. За цей час тварині мали б підшукати нового господаря, в іншому ж випадку передбачалася евтаназія. Вже у травні 2016 року, після численних протестів активістів та місцевих захисників тварин, пункт про евтаназію з Програми було виключено.
- У нас будується два блоки – із в одному буде 40 вольєрів з вигулами, в іншому – 42. Блоки будуються таким чином, що вольєри будуть розташовуватися по обидва боки, посередині буде прохід, а з самих вольєрів будуть виходи для тварин на територію притулку для вигулу. В вольєрах буде підлога з підігрівом, в кожному з вольєрів передбачено утримання трьох тварин. Будуть також технічні приміщення, де розташується кухня, відділ для інвентаря, – розповів в.о. директорa депaртaменту комунaльного господaрствa тa блaгоустрою міськради Володимир Ніценко.
Тендер на будівництво виграло підприємство «Агропродсоюз» (те ж, котре займатиметься будівництвом огорожі навколо Центрального міського парку, – авт.). Вартість будівництва – 4,5 мільйона гривень попередньо, та в залежності від фінансово-економічної ситуації може змінюватися. Загальна площа всієї території притулку – понад 17 соток. Площа під забудови – майже 7,5 тисяч метрів квадратних. Площа вольєрних блоків, які споруджують зараз, – понад 855 квадратів. Майже 50% території буде озеленено.
- Це йде перша черга будівництва. На даний час ми вже «вийшли із землі» – зробили фундамент і бетонування, завершили огородження, починаємо будівництво самих блоків. На даний момент роботи першої черги будівництва завершено на 25%. Закінчити її маємо у цьому році, щоб притулок уже почав функціонувати. Це ми так плануємо. Буде облаштовано необхідні комунікації – воду та електроенергію. На території самого притулку будуть штатні працівники, які доглядатимуть за тваринами і виконуватимуть всю оту брудну роботу, каже Володимир Ніценко.
Відповісти на питання чи достатньо буде цього притулку для Вінниці у департаменті не готові, адже точної кількості безпритульних тварин назвати не може ніхто. Цього літа у червні активісти підрахували безпритульних собак – на вулицях міста їх зафіксували близько двох тисяч. Та в департаменті пояснюють, що ці показники, в залежності від сезону, можуть змінюватися. Так, у теплий період собаки можуть йти за межі міста – на дачі та навколишні села. Взимку вони повертаються у місто – тут легше знайти їжу і тепло.
Також в департаменті зауважили, що прилаштувати тварин в хороші руки зголосилися волонтери – вони будуть активно поширювати інформацію про те, що песик шукає домівку. Крім того, буде створено систему електронного обліку утриманців притулку. Собак лікуватимуть і стерилізуватимуть, після чого – чіпуватимуть. У кожної тварини буде свій паспорт.
На базі притулку планується в подальшому створити ветеринарну клініку, аби надавати медичні послуги не лише утриманцям притулку, а й для потреб інших тварин, які вже утримуються самими вінничанами. Також хочуть створити перукарню для тварин та готель, куди би вінничани могли віддавати своїх улюбленців на певний час – під час відпусток, до прикладу, чи ремонту в оселі.
- Це будуть платні послуги для того, щоб притулок вийшов на самоокупність і щоб він не обтяжував бюджет, – коментує Володимир Ніценко.
Додамо, що у Вінниці функціонує притулок «Планета», в якому нині перебуває близько 500 собак. На їх стерилізацію цьогоріч міська рада виділила 168 тисяч гривень. За словами керівника притулку Тетяни Постановської, годують тварин за рахунок благодійних внесків. Також збирають гроші на спорудження нових вольєрів та пальне для автомобіля, яким тварин доставляють до притулку чи ветеринарних клінік. Оскільки притулок переповнений, то часто тварин після лікування та стерилізації знову повертають на місце. Нового потомства від таких собак не буде, але ніхто не ручається, що вони не будуть агресивні.
Фото з притулку “Планета”
У Департаменті комунального господартсва запевняють, що з початком роботи нового притулку діючий нікуди не зникне і так само отримуватиме фінансування на утримання та стерилізацію тварин.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.