У Вінниці блокували рух автоколони проросійської партії: поліція відтіснила протестувальників. ФОТО, ВІДЕО

16:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 10 жовтня, у Вінниці представники проросійської партії Шарія” намагалися влаштувати агітаційний автопробіг. Натомість активісти патріотичних організацій намагались заблокувати автопробіг.

Прихильники проросійської партії мали намір рушити автопробігом близько 12:00 з парковки біля супермаркету “Грош”, що по вулиці Чехова. Туди ж прибули і активісти націоналістичних організацій “Едельвейс” та “Центурія”, аби завадити проросійській агітації у Вінниці.

 

Крім того до місця збору прибула велика кількість поліції – щонайменше десять авто, включно з автозаками і автобусами. Як стало зрозуміло згодом, всього в заході брало участь близько 40 правоохоронців, зокрема і спецпідрозділ.

Спершу кілька активістів проросійської партії намагалися спровокувати конфлікт з журналістами Vежі.

Проте за кілька хвилин група націоналістів підійшли до представників проросійської партії та почали вигукувати образливі для партійців “шарія”, гасла, порівнюючи їх з повіями і півнями. Представники Шарія нервово реагували на дії протестувальників, намагалися завадити відеозйомці та почали розгортати свої прапори.

У цей час представники патріотичних організацій включили з портативної колонки трек з кукуріканням та вимагали у прихильників Росії “забиратися геть з України”.

– Сьогодні такий “пітушиний” захід відбувався ще й в Києві: там зібралось близько 20 автомобілів. Ми бачимо, що у Вінниці зібралось ну, може, сім з половиною, тому що бачимо, що є й дефективні трохи (насправді, автівок, що взяли участь в автопробігу було шість – авт.) Бачимо цю потужну підтримку Шарія! – зазначив в одній з промов Вербецький, додавши, що фактичний очільник партії перебуває за кордоном.

Між сторонами час від часу спалахували словесні конфлікти, які досить швидко припиняла поліція, або які поступово “згасали”.

На символіку проросійської партії та її активістів агресивно реагували і перехожі. Так, один з водіїв, який саме виїжджає з парковки, не стримуючи емоцій та не добираючи слів голосно вимагав у поліції застосувати силу до активістів Шарія.

За всіма конфліктами за кілька десятків метрів спостерігала велика група спецпризначенців, щоправда не втручаючись до певного часу.

 

 

Близько 12:30 учасники проросійської автоколони намагалися виїхати з парковки, розмістивши на автомобілях партійну символіку. На це активісти патріотичних організацій зреагували миттєво: на виїзди з парковки вони почали ходити по пішохідному переходу, блокуючи рух автомобілів.

 

 

Поліція кілька хвилин спостерігала за ситуацією, але зрештою на “зебрі” з’явився регулювальник, який подав спецсигнал пішоходам припинити рух. Це стало приводом для спецпідрозділу втрутитися в ситуацію та відтіснити протестувальників з переходу.

 

 

Активісти проросійської партії вітали дії української поліції, сигналячи клаксонами під час виїзду з парковки. Натомість протестувальники скандували “Ганьба” правоохоронцям.

 – Чому саме це сталося сьогодні, щоб проїхали фанати “партії Шарія” – це дуже цікаве питання, на яке, я сподіваюся, ми з часом знайдемо відповідь – прокоментував журналістам ситуацію Андрій Вербецький, у час, коли парковка почала поступово звільнятись від “засилля” активістів та правоохоронців.

Фото автора

Читайте також: Нападника на шеф-редактора видання Vежа засудили до двох років позбавлення волі умовно. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.