У Вінниці анонсували запуск сайту-каталогу маєтків Вінниччини

11:03
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

25 жовтня у HUB Місто змістів анонсували запуск сайту-каталогу маєтків Вінниччини. За допомогою сервісу можна буде дізнатись коротку інформацію про вінницькі садиби та про те, як краще організувати свій екскурсійний маршрут до них.

Це відбулось в рамках заходу U7inema «Шлях до маєтків. Побачити історію», на якому сайт представила Юлія Лученко, викладачка Вінницького коледжу будівництва та архітектури та учасниця творчої ініціативної групи “Час”.

 

 

Команда сподівається, що сайт (maetki.in.ua) буде запущений для браузерів ПК та телефонів протягом щонайбільше двох тижнів. Під час презентації зазначалось, що на сайті буде представлено близько 150 садиб, розташованих на території Вінницької області.

– На сайті міститиметься інформація про маєток, основні (історичні) дані – рік, часовий період (будівництва – авт.), історія власника, а також пропонований маршрут подорожі до цього маєтку і що цікавого можна буде дізнатися дорогою до нього – що є в околицях і як можна буде цікаво провести час – розповідає пані Юлія.

З її слів, головна ідея – не перенаситити людей довідковою інформацією, а зацікавити людей, аби вони поїхали до маєтків. Для цього, зокрема, на сайті будуть представлені презентаційні ролики садиб, в яких демонструватимуть “найкращі красоти цих маєтків”.

 

Перейти на сайт можна буде, зокрема, й через qr-коди з рекламних плакатів, які розмістять, в громадському транспорті. Вона зазначає, що “люди на місцях не бачать того, що мають”, тож їхня команда вирішила це змінити.

Одним із учасників заходу стала Наталія Примак, представниця тур-клубу “Бідняжка”, яка розповіла, що наразі в клубі є декілька маршрутів палацами Вінниччини. Разом з тим, є ряд проблем, з якими зіштовхуються туристи під час подорожей, зокрема, відсутність інформації про палаци, доріг та бажання перевізників їздити окремими шляхами, відсутність інфраструктури на місцях (закладів громадського харчування, готелів) тощо.

Відтак, маршрути зазвичай тривають не більше одного дня – від ранку до вечора.

Ще одним учасником заходу став активіст Олександр Безбах, який звернув увагу на проблематичність відновлення палаців, а саме Тиманівського палацу. Так, він розповів про відновлення палацу кінця XVIII століття в селі Тиманівка Тульчинського району, який був у занедбаному стані, а “останні 30 років використовувався як складське приміщення”.

 

Так, попри те, що палац є архітектурною пам’яткою місцевого значення, з його слів, спочатку місцева влада не зважала на спроби активіста привернути увагу до проблеми занепаду палацу, та й навіть деякі місцеві мешканці жодного разу не відвідували старовинну неоготичну будівлю.

Однак після висвітлення проблеми Тиманівського палацу в ЗМІ та збільшення кількості туристів влада почала брати до уваги дії пана Безбаха, поступово почали долучатись спонсори та почали відбуватись ремонтні роботи.

 

Тож пан Олександр радить звертати увагу влади на наявні в громаді проблеми:

– Спасіння культурної спадщини в наших руках. Якщо керівництво ОТГ чи міста буде бачити, що є в людей намір збереження цієї спадщини, то навіть за відсутності коштів і ресурсів, можна її врятувати – додав активіст.

Нагадаємо, Vежа цього року випустила цикл матеріалів “Поділля Incognita-2”, де ми досліджували незвідані маршрути нашої області та відвідували, серед іншого, й палаци. Детальніше ознайомитись з відео подорожі можна нижче:

Усі п’ять серій наших влогів з подорожі, куди потрапило значно більше за репортажі – дивіться нижче:

День перший:

День другий

День третій:

День четвертий:

День п’ятий:

Фото – Суспільне, Олександра Безбаха, автора
Ілюстративне фото – з архіву
Графіка – “Час”

Читайте також: “Україна Інкогніта” опублікувала рейтинг найкрасивіших палаців Вінниччини. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.