У Вінниці 98 команд змагалися на першому етапі всесвітньої олімпіади з програмування

11:09
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38

Цьогоріч новий сезон студентської першості світу з програмування розпочався у суботу, 21 квітня, з національної відбіркової Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Декілька команд з унверситетів, коледжів та навіть шкіл змагалися на олімпіаді з програмування, щоб показати усі свої знання та вміння, та отримати можливість вийти у наступний етап олімпіади, а далі – боротися за можливість представити Україну та свій навчальнйи заклад на всесвітньому рівні. 

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади проходив у статусі 1/8 фіналу всесвітньої студентської олімпіади з програмування ІСРС (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery) вже у 41-й раз.

Участь в олімпіаді вимагає від учасників не тільки високопрофесійного кодування чи теоретичних знань з прикладної математики, а комплексного використання таких знань і навичок у процесі командної роботи (команді з трьох осіб надається один комп’ютер), в умовах жорсткого обмеження часу (5 годин на 10-15 задач), створення оптимізаційних або інтелектуальних алгоритмів їх розв’язання, і оптимізованої програмної реалізації цих алгоритмів, повідомляють у газеті “33 канал”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Battle of the Brains: у Вінниці відбудеться етап першості світу з програмування

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади відбувся в один день у 36 базових університетах усіх обласних центрів України. Загалом по Україні змагалися близько 800 команд (по 3 учасника) студентів вишів та коледжів, а також більше 100 шкільних команд.

Враховуючи високу популярність олімпіади та велику кількість бажаючих взяти в ній участь, вже третій рік поспіль у Вінницькій області було організовано дві бази – на основі ВНТУ та на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського.

Зазначимо, що участь у змаганнях з програмування взяли 98 команд. Це студенти з усіх університетів, а також деяких шкіл та коледжів. До речі, найбільше учасників було саме від ВНТУ – 57 команд і за цим показником виш став першим в Україні.

Призери олімпіади по Вінницькій області (по групі технічних університетів)

І місце – команда з ВНТУ VNTU_TreeS, у складі студентів Євгена Щербіни, Юрія Шмерчука, Олександра Спажева (тренер – Володимир Месюра).

ІІ місце – здобули одразу дві команди – з ДонНУ DonNU_Fearless у складі Ярослава Ісаєнкова, Максима Бацінко, Ярослава Проценко та VNTU_[figTree] у складі Олексія Кавки, Андрія Андрєєва, Максима Мельника (тренер – Вікторія Войтко)

ІІ місце – отримали три команди: VNTU_9_3/4 у складі Костянтина Костюка, Леоніда Кузнєцова, Романа Іванова (тренер – Вікторія Войтко); VNTU_Network_Team у складі Віктора Свіжака, Андрія Наумовського, Михайла Позура; VNTU_++j+++j у складі Михайла Кренціна, Олександра Восьмушка, Антона Зубка.

Призери олімпіади по групі коледжів

І місце –  виборола команда з ВТК VTC_Kirpich у складі Антонія Дана, Андрія Гаврилюка, Вадима Маліцького (тренер: Андрій Стець);

ІІ місце –  посіла команда ВК НУХТ VC Nuft_2018-1 у складі Романа Мельниченка, Анастасії Карачової, Едуарда Бабецького (тренер: Руслан Тичук);

ІІІ місце – дісталося команді з ВТК VTC_FrenchTV у складі Володимира Петрова, Максима Кметя, Миколи Гуторова (тренер – Андрій Стець).

Призери олімпіади по шкільній групі

І місце – виборола команда школярів з ФМГ №17 s_VFMG17_SBK у складі Клончака Сергія, Швеця Михайла, Бархо Марка (тренер: Непомнящий Григорій);

ІІ місце – дісталося також команді з ФМГ №17 s_VFMG17_vinnytsia_Bee_s kness у складі Марини Месюри, Антона Чернова, Пішенка Влада (тренери: Підлужняк Наталія, Григорій Непомнящий);

ІІІ місце – здобула команда ВТЛ sVTL Тимчука Дениса, Ливицької Діана, Кузнецова Іллі (тренер – Ніна Єфременюк)​.

Також серед університетів не технічного спрямування призові місця отримали три команди з ВДПУ, однак оманда з ВТЕІ КНТЕУ і ще дві команди з медичного університету.

Таким чином, вихід у ІІ етап олімпіади (і це буде 1/4 першості світу з програмування), який відбудеться вже восени у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, вибороли 6 кращих команди ВНТУ, 3 кращі команди з Донецького НУ ім. В. Стуса, 2 кращі команди з ВДПУ, а також по одній кращій команді від ВДМУ ім. М. Пирогова, ВТЕІ КНТЕУ, а також по одній кращій команді з ВТК та ВК НУХТ та кращі дві команди з ФМГ №17.