У відділах поліції та ІТТ Вінниччини впроваджують систему відеофіксації Custody Records

14:10
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У підрозділах поліції та ізоляторах тимчасового тримання на Вінниччині планують запровадити інформаційно-телекомунікаційну систему Custody Records. В поліції стверджують, що вона дозволить, наприклад, фіксувати, хто спілкується із затриманою людиною, візити адвоката та скільки часу особа перебуває у відділку поліції.

Про це повідомляється на сайті ГУНП у Вінницькій області.

Як йдеться в публікації з посиланням на начальника управління дотримання прав людини Національної поліції Руслана Горяченка, “як показала європейська практика, використання цієї інформаційно-телекомунікаційної системи надає змогу захистити затриманих від неправомірних дій поліцейських, а поліцейським, в свою чергу, уникнути безпідставних звинувачень, пов’язаних з затриманням та перебуванням людини у поліції.

Система починає фіксувати людину та усі дії з нею з моменту її фактичного затримання, доставлення у підрозділ поліції, ізолятор тимчасового тримання та перебування там до конвоювання в слідчий ізолятор”.

– Custody Records постійно фіксує, хто спілкується із затриманою людиною, візит адвоката, скільки часу особа перебуває у відділку поліції та унеможливлює її контакти з особами, які не мають на це повноважень. Крім цього, система також дозволяє деяку інформацію фіксувати автоматично на місці затримання правопорушника (дані поліцейського, місце події тощо).

Повна фіксація дій затриманого в режимі онлайн дає змогу спостерігати що відбувається із затриманою особою та дистанційно аналізувати роботу самих поліцейських. Такі системи уже працюють в ізоляторах тимчасового тримання, – цитують Руслана Горяченка.

Вказується, що запровадження системи Custody Records планується в усіх структурних підрозділах поліції країни. Перший поліцейський підрозділ у Вінницькій області, в якому в повному обсязі запрацює Custody Records – Жмеринський районний відділ поліції.

– Запуск цієї системи передбачає декілька етапів. У зазначеному підрозділі вже працює система відеонагляду, створений фронт-офіс, облаштовані відповідно до вимог проєкту деякі кімнати. До кінця року планується впровадження системи Custody Records в усіх підрозділах поліції області, – зазначив начальник ГУНП у Вінницькій області Іван Іщенко, передають в повідомленні.

Фото – ГУНП у Вінницькій області
Ілюстративне фото – Національна поліція