У Верховній Раді не вистачило голосів проти “карантину вихідного дня”

14:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

Верховна Рада України на своєму пленарному засіданні 17 листопада “провалила” голосування за проект постанови, якою пропонувалося рекомендувати уряду внести зміни до чинних карантинних обмежень та зокрема скасувати т.зв. “карантин вихідного дня”. 

Зокрема, в проекті постанови йшлося про те, аби дозволити на вихідних роботу закладів харчування, спортзалів, фітнес-центрів, ТРЦ та інших розважальних закладів.

Так, “за” проект постанови проголосували лише 149 народних депутатів з 246 присутніх у залі. Підтримали проект постанови більшість представників майже всіх депутатських фракцій, крім фракції “Слуга народу”. Саме голосів президентської більшості не вистачило, аби ухвалити постанову.

Що стосується народних депутатів, обраних від Вінниччини, більшість з них (Борзова, Пашковський, Юрчишин, Білозір, Кучер, Мейдич) підтримали проект постанови. Водночас депутат від “Слуги народу” Драбовський “утримався”, а Вацак з депутатської групи “Довіра” не голосував.

Голосуванню передував виступ прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, який пояснював необхідність “карантину вихідного дня” та заявив, що у випадку, якщо такі обмеження не дадуть ефекту та не зупинять поширення коронавірусної хвороби, Україна буде змушена запровадити жорсткий локдаун за прикладом деяких європейських країн.

Нагадаємо, що останніми днями у Вінниці відбулася відразу низка протестів з перекриттям доріг. Підприємці та ресторатори вимагали від влади скасувати “карантин вихідного дня”.