Чоловіку, який у нетверезому стані навмисно витер брудні руки об Прапор України, суд призначив два роки позбавлення волі. Водночас чоловіка звільнили від відбування цього покарання, встановивши іспитовий строк тривалістю один рік і шість місяців.
Про це йдеться у вироку Тиврівського районного суду Вінницької області від 23 грудня 2021 року. У тексті зазначається, що обвинувачений беззастережно визнав свою винуватість і розкаявся у скоєному.
Нагадаємо, що йдеться про правопорушення від 3 травня минулого року. Тоді близько 2:30 години обвинувачений перебував на території парку “Меморіальний комплекс слави воїнам, загиблим у Другій світовій війні”, де розпивав спиртні напої разом із чотирма знайомими.
З вироку суду відомо, що перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння обвинувачений сів на свій мотоблок, завів його та почав їздити по клумбі парку, пошкоджуючи квіти. Потім чоловік помітив, що на флагштоці біля однієї з меморіальних дощок, присвяченій пам`яті воїнам, загиблим у Другій світовій війні, піднятий Державний Прапор України. Відтак, “діючи з винятковим цинізмом” чоловік почав забруднювати Прапор мастилом чорного кольору, витираючи об нього руки.
– Своїми умисними діями, які виразились у публічній нарузі над Державним Прапором України, ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 338 КК України, – йдеться у тексті вироку суду.
Повідомляється, що 22 жовтня 2021 року прокурор Тиврівського відділу Вінницької окружної прокуратури, на той момент ще підозрюваний і його захисник уклали між собою угоду про визнання винуватості. Вони дійшли згоди та погодили покарання у виді двох років позбавлення волі. Також йшлося про звільнення чоловіка від відбування покарання з випробуванням (на підставі ст.75 КК України).
Обвинувачений своєю чергою беззастережно визнав винуватість, розкаявся у скоєному і просив суд затвердити цю угоду.
Зрештою суд визнав чоловіка винним у вчиненні злочину, та призначив узгоджену сторонами міру покарання у виді двох років позбавлення волі. Також його звільнили від відбування покарання з випробуванням і встановити іспитовий строк тривалістю один рік і шість місяців (якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього судом обов’язки).
Крім цього суд поклав на обвинуваченого обов`язки: повідомляти про зміну місця проживання, роботи та періодично з`являтися для реєстрації в уповноважений орган з питань пробації.
Нагадаємо, що на Вінниччині (в ніч на 12 січня 2022 року) 18-річна дівчина зняла з приміщення місцевого старостинського округу Державний Прапор України та зробила на ньому нецензурний напис. За фактом наруги над Державним Прапором поліція розпочала кримінальне провадження. Детальніше про це – ТУТ.
Фото – Інни Суверток (з архіву)
Дякуємо!
Тепер редактори знають.