На Вінниччині сталися сутички між вірянами через український прапор

9:56
Автор: Vежа

Біля храму в с. Хиженці Вінницького району зник державний прапор України, повішений туди вірянами ПЦУ 27 серпня. Відразу після богослужіння прапору не стало, в крадіжці прапору віряни підозрюють прибічників Московського патріархату. 

Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, “більшість громади села Хиженці перейшли до ПЦУ ще взимку 2019. Проте документи на перереєстрацію й досі знаходять у судді. Від так, богослужіння здійснюються почергово, але у храмі службу правлять прихильники МП, а на подвір’ї – ПЦУ”.

«Напередодні Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави, в с. Хижинці Вінницького району прибічники Московського Патріархату зірвали державний прапор України, який віряни ПЦУ встановили біля своєї церкви. Цей цинічний вчинок яскраво свідчить кому служить УПЦ МП і чому вона вчить своїх вірян. Сподіваємося, що незабаром поліція знайде злочинця, а наша громада готується встановити новий прапор», — повідомив у соцмережі отець Софроній (Чуприна).

Священик розповідає, зникнення прапору виявили відразу після богослужіння, влаштованого прихильниками Московського патріархату. Тоді ж між вірянами різних конфесій сталася сутичка, в яку втрутилася поліція. А представники ПЦУ 28 серпня ввечері знову підняла прапор на території біля храму.

Правоохоронці повідомиили, що відкрили кримінальне провадження.

«Поки-що порушено кримінальне провадження за ст. 185 “Крадіжка”, — говорить прес –офіцер ГУ НП у Вінницькій області Анна Олійник. — До нас поступила заява від віруючих про викрадення державного прапору з території їхньої церкви. Якщо буде з’ясовано, що прапор було порвано, то статтю перекваліфікують у «Наругу над державним символом».

Злочинцям загрожує штраф – до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи виправні роботи на строк до двох років, або ж позбавленням волі до трьох років».

Нагадаємо, що традиції піднімати національні прапори біля храмів ПЦУ на Вінниччині з’явилася нещодавно. Вперше це відбулося біля Спасо-Преображенського храму у Вінниці з ініціативи митрополита Симеона.