У Тульчині на Вінниччині демонтують пам’ятник Суворову

15:59
Become a Patron!

У Тульчині, що на Вінниччині, сьогодні, 6 грудня, почали демонтаж пам’ятника Суворову. 

Про це повідомила народна депутатка України ІХ скликання Лариса Білозір.

На момент публікації допису (11:06) вона зазначила, що очікували на підйомний кран для демонтажу.

Водночас вона додала, що на місці протестували представники УПЦ МП: «Декілька людей з Московської церкви протестують. Переживуть «трагедію», – прокоментувала Білозір.

Також нардепка запропонувала переплавити демонтований пам’ятник на монумент Тарасу Григоровичу Шевченку. 

Вона підкреслила, що в Україні не місце імперським полководцям, котрі були організаторами придушень національно-визвольних повстань та депортацій, які мали ознаки геноциду. Білозір додала, що якщо цього діяча шанувала радянська влада та використовувала образ Суворова для своєї слави, для підкреселення власної імперської величі, то таким пам’ятникам тут не місце.

Як раніше повідомляв “Суспільному” історик Олександр Федоришен, Суворов — російський імперський полководець. Він був організатором придушень національно-визвольних повстань та депортацій, які мали ознаки геноциду.

Ще дуже важливо, як до Суворова ставилася радянська влада. Радянська влада його боготворила. Радянська влада використовувала образ Суворова для своєї слави, для своєї величі, і дуже важливо для імперської величі, мілітарної величі. Це й художній фільм про Суворова. Це і суворовські училища, це і система державних нагород, — розповідає Олександр Федоришен.

Фото – зі сторінки Лариси Білозір у Facebook

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.