У середмісті Вінниці наступного тижня безкоштовно тестуватимуть на гепатити та ВІЛ

7:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, 28 липня відзначається Всесвітній день гепатитів. Перевірити стан свого здоров’я можна буде у мобільній лабораторії у середмісті Вінниці протягом п’яти днів.

З понеділка, 26 липня, до п’ятниці, 30 липня, у Вінниці відбуватиметься тестування крові на наявність антитіл до ВІЛ та гепатитів. Мобільна лабораторія працюватиме на Європейській площі з 12 до 17 години.

– За умови регулярного тестування на гепатити можна буде вчасно дізнатися про інфікування та якомога раніше розпочати лікування — антиретровірусну терапію. А вона своєю чергою рятує життя, — зазначають у Вінницькому обласному центрі СНІДу.

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатит B і C — два основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту — є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Близько 325 мільйонів людей у ​​світі живуть з хронічною інфекцією, викликаною вірусом гепатиту B або вірусом гепатиту C, — за інформацією МОЗ України.

Зазначимо, що на початку 2021 року Міністерство охорони здоров’я затвердило Стандарти лікування вірусних гепатитів B і С та максимально спростило алгоритми діагностики й лікування для пацієнта. Зокрема, було впроваджено нові схеми лікування, здійснено акцент на профілактиці та визначенні необхідності лікування усіх осіб, які цього потребують, не чекаючи тяжкого ураження печінки. Крім того, за новими Стандартами, значно зменшуються витрати пацієнта на діагностику.

 

 

Фото з архіву Vежі

Ілюстративні матеріали надані Обласним центром СНІДу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.