У селі на Вінниччині запровадили карантинні обмеження через виявлений у кота сказ

15:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

У селі Василівка на Вінниччині на два місяці запровадили карантинні обмеження через виявлений випадок сказу тварин. 

Як повідомляється на фейсбук-сторінці Іллінецької міської територіальної громади, йдеться про підтверджений діагноз сказу у кота.

Так, тварина прибилась до одного з дворів у Василівці. В домогосподарстві кіт проявив агресивні дії, наніс подряпини та укуси власникам двору. Через декілька днів під час ізоляції та нагляду тварина загинула.

За результатами дослідження, у Держпродспоживслужбі 15 листопада у тварини підтвердили захворювання на сказ.

Під час здійснення епізоотичного розслідування виявили двох контактних осіб з хворим на сказ котом, яких направили в  лікарню для вимушеного щеплення проти сказу.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Вінницької райдержадміністрації 15 листопада 2023 року оголосили неблагополучним щодо сказу тварин двір, де загинув кіт і територію с. Василівка та наклали карантинні обмеження на два місяці.

Крім того, 7 грудня 2023 року на території Іллінецької громади виявили ще один випадок захворювання домашнього кота на сказ в с. Павлівка.

Зазначено, що в Іллінцях 12-13 грудня 2023 року будуть здійснюватись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу. Подробиці ТУТ.

Ілюстративне фото – belvet.ua