У селі на Вінниччині влаштували благодійний ярмарок, аби допомогти вилікувати немовля

16:57
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині у селі Переорки організували благодійний ярмарок, аби допомогти вилікувати немовля – Дмитрика Ванжулу. У хлопчика рідкісна патологія – екстрофія сечового міхура.

Про це повідомляється в сюжеті Суспільного.

Як повідомляють журналісти, вік Дмитрика – один місяць. Він народився доношеним, з вагою 3 кг 650 г. Як розповіла журналістам мама хлопчика, Аліна Ванжула, про те, що дитина матиме таку патологію, каже мама, не показало жодне УЗД.

Екстрофія сечового міхура (від. грец. «навиворіт») – це вроджена патологія, за якої міхур та структури, що до нього прилягають, вивернуті назовні. Передня черевна стінка не покриває ці органи. Екстрофія виявляється у 1 на 30 тис. новонароджених, однак вона може передаватись спадково. Джерело – Центр сучасної урології

Зазначається, що у хлопчика постійно болить живіт – дитина не може спати та постійно плаче. Також у дитини виявили дві грижі. Заспокоюється Дмитрик лише на руках.

– Сечовий міхур розташований не в малому тазі, а в черевній стінці, зверху. І треба робити операцію, щоб цей сечовий міхур вправити й поставити на місце, де він повинен бути. І тоді дитинка буде здорова, – розповідає в сюжеті лікар хлопчика Ігор Мельник.

Зазначається, що досвід таких медичних втручань мають сербські лікарі. Для усунення патології потрібно дві операції – перша коштує 10 тисяч євро, друга – 13 тисяч. Вказується, що мама Дмитрика в декреті, батько Олександр працює на заводі, відтак повної суми коштів родина самотужки не збере.

Відтак, у селі Переорки Стрижавської громади, де живе родина Дмитрика, організували благодійний ярмарок, аби зібрати кошти на лікування хлопчика. Селяни, аби виручити кошти, зносять до місцевого клубу і продають, зокрема, картоплю, цибулю, буряки, моркву, мед, яблука та молоко.

Як повідомляють журналісти, ціни на такому ярмарку неринкові – кожен дає, скільки може. Запропонувала організувати ярмарок вінницька волонтерка Надія Дмитрієва, коли до неї звернулась мама хлопчика.

 

Зазначається, що родині поки вдалось зібрати три тисячі євро. Вказується, що благодійний збір коштів та продаж продуктів триватиме, допоки не назбирають необхідні 23 000 євро.

Перша операція запланована на 8 березня. До цього часу необхідно проплатити послуги клініки.

На фейсбук-сторінці волонтерки Надії Дмитрієвої вказаний номер банківської картки для допомоги Дмитрику Ванжулі: 5168 7574 1159 4056

Фото – Суспільне