У Рубіжному на Луганщині війська рф влучили у цистерну з азотною кислотою – голова Луганської ОВА

12:23
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Рубіжному, що в Луганській області, війська рф влучили у цистерну з азотною кислотою. Людей просять не виходити з укриттів та підготувати захисні маски, просочені содовим розчином. 

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай  та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Терміново‼️ Не виходьте з укриттів! Якщо Ви у приміщенні – закрийте двері та вікна!

Дія на людину: азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки. Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з’являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами.

‼️Підготуйте захисні маски для обличчя пропитані содовим розчином‼️
При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон’юнктиви, що призводить до втрати зору.

‼️Перша допомога: при попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин. При попаданні на шкіру – уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. При проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води” – попередив Гайдай.

 

“Слідкуємо за напрямом вітру! Дуже чекаємо на дощ, він допоможе! На зв‘язку! Стежте за інформацією!” – додав очільник Луганської ОВА.

Згодом Сергій Гайдай також оприлюднив відеозвернення щодо ситуації.

Фото з фейсбук-сторінки Сергія Гайдая