У пари лебедів з озера на Тяжилові з’явилося потомство. ФОТО

16:45
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На озері, що в мікрорайоні Тяжилів неподалік автовокзалу, поповнилося сімейство білих лебедів. 

Довгий час на озері лебідь плавав один, а тепер тут ціла родина з шістьма пташенятами. Малюки ще в сірому пушку, але вже впевнено тримаються на воді, вправно перебираючи лапками. Усі плавають зграйкою біля мами, але під пильним наглядом татуся-лебедя.

Людей вони зовсім не бояться і підпливають близько до берега так, що їх легко можна сфотографувати.

 

 

На превеликий жаль, люди й досі кидають їм шматки хліба у воду. А цього робити категорично не можна, бо диких водоплавних птахів це шкідлива їжа, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям.

Видання “Куфер” з допомогою Українського товариства охорони птахів пояснили, чому не можна годувати пташок у парках.

Що може статись, якщо кинути хліб птахам?

1. Це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Звісно, дуже мило годувати птахів ледь не з рук, але це — дикі істоти, які мають самотужки могти про себе подбати (навіть якщо вони живуть в парку). Особливо погано, коли до підгодовування звикають каченята, які вже не зможуть в дорослому віці адаптуватись до життя без допомоги людини.

2. Це шкодить їхньому здоров’ю. Якщо годувати птахів хлібом, їм стає складно їсти іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини. Через це в таких птахів можуть сформуватися так звані “крила ангела”: порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. У більшості випадків птахи з такими порушеннями не в змозі літати. Цей стан — невиліковний.

3. Хліб, який птахи не з’їдають, кисне та гниє, що шкодить водоймі: це прискорює ріст бактерій та водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб, а також створюють сморід.

 

4. Хліб приваблює хижаків — наприклад, щурів, які переносять лептоспіроз.

5. Мокрий та гнилий хліб — ідеальне місце для розмноження цвілі, яка може потрапляти в легені качок і призводити до їхньої смерті.

Зазначається, що підгодовувати птахів для їхнього ж порятунку варто лише у великий мороз (-15°С і нижче), або якщо птах травмований чи хворий. І навіть у таких випадках годувати лебедів рекомендують лише зерном та дрібно порізаними овочами.

Тому лебедями краще милуватися здалеку і не втручатися у їхнє пташине життя.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: “Найромантичніший район”: як “Бюджет громадських ініціатив-2018” змінив Тяжилів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Загиблих лебедів немає: рятувальники спростовують інформацію про масову загибель птахів на Вінниччині. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.