У Міністерстві освіти та науки розробили уроки про коронавірус. Вони доступні для учнів 6-10 класів. Кожен урок містить методичні рекомендації для вчителя біології, а також навчальні матеріали для учнів: ілюстрації, тести, навчальне відео.
На сайті МОН зазначають, що методичні рекомендації для вчителів та навчальні матеріали для учнів опублікували на сайті НУШ у вівторок, 5 травня. Розробили дистанційні уроки з біології про коронавірусну інфекцію COVID-19 Міністерство освіти та науки України, дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ГО “Смарт освіта”.
Урок знайомить учнів зі шляхами передачі інфекції, а також дає практичні поради, як діяти під час пандемії нового коронавірусу і вберегти себе. Матеріали допоможуть учням дізнатися більше про COVID-19, зрозуміти важливість соціальної дистанції та правил особистої гігієни.
– Знати про коронавірус якомога більше – означає захистити від захворювання і себе, і своїх близьких. В умовах пандемії COVID-19, яка охопила світ і Україну зокрема, ці знання є надзвичайно важливими. Ми вдячні нашим партнерам та експертам за розробку уроку, методичних і навчальних матеріалів, які допоможуть учням шкіл і педагогам знати максимум про коронавірус та боротьбу із ним, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Загалом розроблено чотири версії уроків для учнів 6-8 та 9-10 класів. Їх створено з можливістю проведення через відеозв’язок або без нього – за умов обмеженого доступу до інтернету чи ґаджетів.
Кожен урок містить методичні рекомендації для вчителя біології, а також навчальні матеріали для учнів – ілюстрації з поясненнями, інтерактивні вправи, тести, навчальне відео. Інтерактивні завдання учні можуть виконати самостійно або разом із батьками.
Навчальні матеріали для учнів доступні за посиланнями:
- урок для учнів 6–8 класів для проведення через відеозв’язок;
- урок для учнів 6–8 класів для проведення без відеозв’язку;
- урок для учнів 9–10 класів для проведення через відеозв’язок;
- урок для учнів 9–10 класів для проведення без відеозв’язку;
- анімаційний ролик, який розповідає про COVID-19 та як себе захистити.
Авторкою уроків виступила Інна Доміна, біологиня, вчителька, методистка, співавторка інтегрованого курсу “Природничі науки”. Експерткою зі сторони ЮНІСЕФ стала Катерина Булавінова, лікарка-інфекціоністка, медична експертка Дитячого Фонду ООН.
На своїй сторінці у Facebook Інна Доміна розповідає, що працює з учнями 4-11 класів вже понад 10 років.
– Як і багато вчителів, я постійно проводжу уроки своїм учням дистанційно, і перше запитання після вітання: «Пані Інно, як Ви думаєте, що буде далі з COVID-19 і нами?», – йдеться у дописі. – Сучасні підлітки зовсім інші, вони живуть в епоху Instagram, Telegram та TikTok, вони «вмирають» від напихання сухою інформацією, яку можна загуглити за 2 хвилини, але готові «звернути гори» і робити втричі більше, коли їм дійсно цікаво, коли уроки мають емоційне забарвлення. Дуже важливо сьогодні привернути увагу підлітків до теми COVID-19, ознайомивши учнів з особливостями збудника SARS-CoV-2 та шляхами передачі захворювання, розвінчати найпоширеніші міфи про новий тип коронавірусів, обґрунтувати доцільність карантинних заходів та дотримання правил особистої гігієни завдяки поясненням, а не нав’язуванню правил.
Для того, щоб дійсно «оживити» дистанційні заняття, створили з нуля інтерактивні елементи ігрового характеру та відео. Панні Інна додає, що проект планували зробити за тиждень, але запустили через місяць. Вона сподівається, що ці уроки ще будуть актуальні для учнів та вчителів. А вже восени, трохи модифікувавши, заняття можна буде провести й офлайн.
Всю інформацію про зміни в освітніх процесах через карантин зібрано на спеціальному інформаційному ресурсі – mon-covid19.info.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.