У місці скиду стічних вод “Вінницяоблводоканалу” виявили значну концентрацію азоту амонійного

8:35
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У поверхневих водах Південного Бугу, а саме – в місці скиду стічних вод “Вінницяоблводоканалу”, виявили значну концентрацію азоту амонійного. 

Про це виданню “Вінниця.info” розповіли у Державній екологічній інспекції у Вінницькій області. Зазначається, що вміст азоту амонійного у воді в цій точці забору проб становить 7,1 мг/дм куб, що втричі вище за санітарними нормами, скасованими кілька років тому.

Зі слів Олега Ящука, заступника начальника Держекоінспекції у Вінницькій області, це свідчить про те, що очисні споруди не справляються із навантаженням.Водночас на інших чотирьох точках забору проб води не виявили великої концентрації азоту амонійного.

– За нормативами, які діяли до 2017 року, концентрація азоту амонійного в цьому випадку перевищена втричі. Втім, оскільки державні санітарні норми та правила, які були прийняті за радянських часів, у 2017 році скасовані, а нові не прийняті, про порушення в цьому випадку не йдеться, – прокоментував журналістам Олег Ящук.

Такий показник азоту амонійного у місці скиду стічних вод свідчить про те, що очисні споруди не справляються із навантаженням. Вони фізично і морально застарілі та не розраховані на такі обсяги. Населення міста значно збільшилось. Потрібна серйозна реконструкція очисних споруд, – зазначив заступник начальника Держекоінспекції у Вінницькій області.

 

Відомо, що спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю відбирали проби води з Сабарівського водосховища у м. Вінниця 12 жовтня у п’яти точках:

– р. Південний Буг перед м. Вінниця біля автомобільного мосту;
– р. Південний Буг в районі пляжу Гонти;
– р. Південний Буг 500 м вище скиду стічних вод КП “Вінницяоблводоканал”;
– р. Південний Буг в місці скиду стічних вод КП “Вінницяоблводоканал”;
– р. Південний Буг 500 м нижче скиду стічних вод КП “Вінницяоблводоканал”.

Дослідження робили з метою спостереження за якістю поверхневих вод річки Південний Буг.

Фото – vin.dei.gov.ua

Читайте також: Екологи вимагають від “Жмеринкаводоканалу” відшкодувати збитки через забруднення річки

Читайте також: Дим, сморід та рідкі відходи: на Вінниччині селяни скаржаться на місцеве підприємство через забруднення ґрунту та водойм

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.