У міськраді Вінниці – традиційні “передсесійні” сутички. ФОТО

11:26
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 24 лютого, перед останньою зимовою сесією міської ради відбулася традиційна акція протесту, під час якої люди пенсійного віку вимагали зменшення тарифів на ЖКГ та звіту міського голови Сергія Моргунова.

Окрім того в холі міської ради відбувся перформанс громадських активістів на тему нещодавнього резонансного випадку з літньою мешканкою Вінниці, котру оштрафували на 11 тисяч гривень за торгівлю яблуками у невстановленому місці.

За півгодини до сесії акція протесту перемістилася в хол міськради, де протестувальники традиційно намагалися подолати турнікет, аби потрапити безпосередньо на сесії. Після кількох невдалих спроб, активісти розгорнули у вестибюлі плакати та почали вигукувати вимоги знизити тарифи на ЖКГ і припинити торгівлю з окупованими територіями.

За кілька хвилин до початку сесії у холі почали виникати сутички між протестувальниками та молодими людьми, які, за їхніми словами, через акцію та натовп не могли нормально скористатися послугами ЦНАПу, розташованому у міськраді. Окрім того протестувальникам висували претензії АТОвці, які звинувачували активістів у спробах “дестабілізації ситуації” у місті.

Після кількох спроб порвати активістам плакати, у холі почали спалахувати локальні сутички: то тут, то там активісти вступали в конфлікт з молодиками та жінками, що також прийшли у міськраду, інколи доходячи до рукоприкладства.

Найзапекліша сутичка відбулася на сходах, котрі ведуть до турнікету: кілька чоловіків в боротьбі ледь не скотилися зі сходів, їх розбороняти кинулася відразу група муніципальних поліцейських.

Ініціаторів сутички відразу вивели на вулицю, однак у цей же час в інших місцях спалахували чергові конфлікти.

Ситуація стабілізувалася лише з початком сесії, щойно міський голова відкрив засідання. Після кількох вигуків “Слава Україні!” та спроби виконати національний гімн, протестувальники поступово почали розходитися з будівлі міської ради.

Фото Андрія Завертаного