У Вінниці може зрости тариф на вивезення сміття «Ековіном»

15:48
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Тариф на вивезення твердих побутових відходів для клієнтів “Ековін” планують встановити на рівні 99,12 гривні за кубічний метр. Така вартість можу вступити в силу вже з 1 березня.

Про це йдеться в проекті рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 27 січня 2021 року.

У проекті рішення передбачено “встановити тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами для усіх категорій споживачів, що надаються КУП “ЕкоВін” на такому рівні:
– за вивезення твердих побутових відходів – 99,12 грн за 1м³ з урахуванням ПДВ;
– за вивезення великогабаритних побутових відходів – 227,52 грн за 1м³ з урахуванням ПДВ;
– за захоронення побутових відходів – 22,26 грн за 1м³ з урахуванням ПДВ.

У разі прийняття, рішення набуде чинності з 1 березня 2021 року та діятиме по 28 лютого 2022 року.

Наскільки можуть змінитись тарифи?

Зазначимо, що станом на сьогодні тарифи є дещо нижчими від запланованих. Так, на сайті “ЕкоВіну” зазначається, що для багатоквартирних будинків та одноквартирних будинків з присадибною ділянкою (з наявністю усіх видів благоустрою) тариф на перевезення 1м³ побутових відходів складає 77, 94 гривні, а великогабаритних – 186,40 гривні.

Однак, як пояснив Vежі директор КУП “ЕкоВін” Петро Гриневич, зокрема, через зміни у законодавстві, ці тарифи d такій формі будуть діяти лише до 1 березня.

Також наразі для бюджетних установ і організацій перевезення твердих побутових відходів коштує 85,28 грн за 1м³ з урахуванням ПДВ, для інших споживачів – 97 гривень за 1м³.

На сайті підприємства 25 грудня опублікували матеріал, де пояснюють, на скільки збільшився тариф та чому. Так найбільше зросла вартість захоронення побутових відходів для населення – на 93% (з 11,51 до 22,27 гривні за м³). Найменше, на 2% – для “інших категорій споживачів”(з 97 до 99,13 гривні за м³).

– Чинний тариф на послугу з захоронення побутових відходів відшкодовує 39,7% фактичної собівартості послуги. Собівартість послуги з захоронення побутових відходів, що є складовою послуги з поводження з побутовими відходами, не переглядалась з 2011 року, тому причиною необхідності перегляду тарифу на послугу з захоронення побутових відходів є зростання основних складових собівартості тарифу (паливно-мастильних матеріалів на 102,8%, заробітної плати на 227,6%, ставки екологічного податку на 400%, тощо) – пояснюють зміну одного з тарифів.

Познайомитись ближче з поясненнями зміни тарифів можна ТУТ.

Фото – з сайту ВМР