У Лабораторному центрі не підтверджують факт одужання від коронавірусу першого пацієнта на Вінниччині

16:21
Автор: admin
Become a Patron!

У Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України не підтверджують факт одужання першого пацієнта від коронавірусної хвороби на території Вінниччини. 

Про це сьогодні в коментарі Vежі повідомив завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Степан Томин.

 – Для того, щоб стверджувати (про факт одужання – ред.) нам потрібно мати результати по контрольному забору матеріалів (очевидно мається на увазі біоматеріал від хворих – ред.). Наразі у нас немає таких даних. Ми зможемо дати офіційну інформацію, лише коли надійдуть результати повторних лабораторних досліджень, – повідомив Vежі Степан Томин.

За словами медика, наразі він не володіє інформацією про жодного виписаного з лікарні хворого на коронавірусну хворобу, спричинену Covid-19 на території Вінниччини. Офіційні результати з цього приводу в лабораторному центрі обіцяють надати “завтра-післязавтра”.

– Треба розуміти, що в багатьох хворих хвороба може протікати по-різному, в т.ч. з легкими симптомами. Є пацієнти,які перебувають на амбулаторному лікуванні, – повідомив Томин.

На офіційному сайті Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України також відсутня інформація про пацієнтів з Вінницької області, які одужали від Covid-19.

Так, сайт Лабораторного центру наводить дані станом на 10:00 1 квітня, в яких не йдеться про випадки одужання на Вінниччині.

 

Де з’явилася інформація про пацієнта, який одужав? 

Нагадаємо, що вчора та сьогодні в деяких ЗМІ з’явилася інформація про нібито офіційно підтверджений випадок одужання пацієнта на Covid-19 на території Вінницької області. Зокрема, в коментарі “Суспільному” про це повідомила головна інфекціоністка області Лариса Мороз: 

 – У нас є перший, скажімо, пацієнт, у якого подвійний негативний ПЛР. Сьогодні-завтра він буде виписаний зі стаціонару, але ще з тиждень він побуде вдома, – сказала Лариса Мороз 31 березня в ефірі від 17:00.

 

Водночас у коментарі радіо “Місто над Бугом” (публікація від 19:27 31 березня) Лариса Мороз зазначила, що наразі є лише один результат тесту ПЛР щодо даного, нібито одужавшого, пацієнта:

– Ми чекаємо другого результату ПРЛ-тесту – такі правила виписки. Він буде відомий через 24 години, – повідомила Лариса Мороз.

Зазначимо, що під час традиційного брифінгу голови ОДА Владислава Скальського 1 квітня не повідомлялося про жодного пацієнта, що одужав від коронавірусу на території Вінницької області. Так само про це не повідомлялося і під час спільного брифінгу міського голови Вінниці Сергія Моргунова спільно з голово ОДА Скальським ввечері 31 березня.

Що повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України

Крім того, Центр громадського здоров’я України також регулярно повідомляє про нових пацієнтів, що одужали від Covid-19  в різних регіонах країни.

Так, у наведених офіційних даних станом на 22:00 31 березня повідомляється про 10 пацієнтів в Україні, котрі одужали: 7 на Буковині та по одному пацієнту на Київщині, в Запорізькиій та Дніпропетровських областях.

Вінниччина в переліку областей, де одужали пацієнти – відсутня.

 

Так само Вінницька область відсутня в переліку областей, де одужали пацієнти, і в найсвіжішому повідомленні Центру громадського здоровя згідно з даними станом на 10:00 1 квітня.

 

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Актуальна статистика, карта поширення по районах

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.