У Козятині невідомі зруйнували пам’ятник Пушкіну. ФОТО

11:48
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

У райцентрі Козятин невідомі вночі зруйнували пам’ятник поету Олександру Пушкіну, що знаходився у центральному парку. Місцева влада давно готувалась знести погруддя через його незадовільний стан і відсутність історичної цінності монументу для міста, але не встигла. 

 

Кому заважав бюст автора «Євгенія Онєгіна» наразі невідомо. Причиною стихійного демонтажу могла бути висловлена думка козятинського блогера, який, зокрема написав про те, що “Пушкін показав гетьмана Івана Мазепу, як зрадника російського самодержавства. Український народ в очах росіян, на переконання активіста, вважався меншовартісним, в кінцевому підсумку це сприяло окупації Криму і російсько-українській війні на Донбасі”. “Істукана-Пушкіна” блогер пропонував демонтувати так само, як “істукана-Леніна”.

У Козятинській мерії повідомили, що самі планували демонтувати погруддя, яке втратило естетичний вигляд. А також тому, що не розуміють, з якої нагоди у райцентрі був встановлений пам’ятник автору «Руслана та Людмили». Адже до цього міста поет немає жодного відношення.

– Цей гіпсовий пофарбований бюст був у плачевному стані, ледве тримався на металевому стержні – розповіла начальник відділу культури Козятинської міськради Світлана Рибінська. – Його демонтаж планувався ще й тому, що було багато негативних відгуків наших мешканців про розміщення бюсту російського поета у такому центровому місці. Тим більше, що жодні історичні події його з Козятином не пов’язували.

В свою чергу мешканці райцентру до зруйнування погруддя Олександру Пушкіну ставляться по-різному, хтось обурюється, хтось підтримав.

Міськрада збирається зняти пам’ятник з балансу, розібрати постамент та провести громадські слухання щодо того, шо на цьому місці хочуть бачити козятинці.

Торік уже була спроба розбити пам’ятник Пушкіну в Козятині.

Тоді поет Юрій Ярун запропонував знести пам’ятник поету і встановити його на вулиці Пушкіна. А сам парк на честь автора “Кавказского пленника” перейменувати і назвати парком Т. Г. Шевченка та встановити там Кобзарю за кошти мешканців Козятина пам’ятник.