У Калинівській громаді, що на Вінниччині, для опалення комунальних державних закладів зробили запас дров, якого має вистачити на найближчі десять років. Завдяки використанню придорожнього сухостою та чагарників, громада зекономила на опаленні понад 300 тисяч гривень.
Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці на Фейсбук-сторінці Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та в сюжеті телеканалу “ВІТА”.
Зазначено, що всі місцеві комунальні приміщення були переведені на котельне опалення ще у 2017 році. Сухостій та чагарники застосовують, щоб опалювати садочки, школи, амбулаторії та сільські ради.
– Ясен, верба, дуби, старі берези – все це прибирається, окультурюється та вивозиться. Щепа піде (на опалення) на районну лікарню, бо в них (відповідні) котли й цією щепою можна повноцінно опалювати, – каже староста Корделівського старостинського округу Сергій Ломачевський.
Як зазначають у Вінницькому регіональному відділенні Асоціації міст України, в громаді заявили, що заготовлених дров їм вистачить на 10 років наперед, адже лише за 2 місяці у селі Корделівка заготовили 24 вантажівки дров.
В сюжеті зазначено, що, наприклад, в садочку на 500 “квадратів” навіть у люті морози температура повітря в будівлі не опускається нижче +20 градусів.
Кочегар Володимир Жалюк пояснює, що таким чином, замість того, щоб дерева просто гнили, їх привозять до котельні та використовують в якості опалення, а відтак економляться кошти на газ.
В одному з садочків вже підрахували, що зекономлені кошти вони зможуть направити на додаткове та збалансоване харчування, поліпшення матеріальної бази, а також закупівлю іграшок та канцтоварів.
Місцева школа, що опалюється обрізаним гіллям та сухостієм, планує направити ці кошти на соціальну сферу, харчування та комп’ютерний клас, меблі.
Зазначено, що дрова у селі й надалі будуть заготовляти з метою зекономити на альтернативному паливі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.