У ДТЕК не прогнозують планових відключень світла влітку

18:29
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У ДТЕК планують перекрити дефіцит потужності під час літньої ремонтної кампанії імпортом електроенергії. Це попередньо дозволить запобігти віяловим відключенням під час ремонтних робіт на атомних станціях.

Про це повідомляє “Економічна правда” з посиланням на виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука в ефірі телемарафону.

Йдеться про активну ремонтну кампанію наприкінці травня, в червні та липні.

– Я вважаю, що завдяки тому, що є можливість перекрити умовний дефіцит імпортом, то до віялових відключень ми не дійдемо у літньому періоді. Натомість наступна зима може бути проблемою, оскільки ми ввійдемо в неї зі значно меншим запасом потужностей чи міцності, – цитують Сахарука.

З його слів, внаслідок російських обстрілів пошкоджено 75% теплової генерації, а для відновлення енергетичної системи потрібно поновити 12 тисяч кілометрів ліній електропередач та майже 4 тисячі розподільчих підстанцій. Також на всіх енергоблоках українських атомних станцій потрібно провести ремонтні роботи, оскільки вони активно відпрацювали взимку.

За словами Сухарука, чотири блоки вже перебувають у ремонті, а ще один входить в ремонт на заміну палива, аби забезпечити нормальне стабільне функціонування системи наступного опалювального сезону.

Загалом в ДТЕК запланували здійснити ремонт 28 енергоблоків до наступної зими.

Фото – ukrinform.com