У День Гідності та Свободи у Вінниці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. ФОТО

12:28
Become a Patron!

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Так, у Вінниці очільники міста, поліцейські, військовослужбовці, родичі загиблих та містяни вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. 

Як повідомляє голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий, сьогодні згадують два Майдани: Помаранчевий у 2004 році та Революцію Гідності у 2013 році.

 

Як відомо, серед загиблих на Майдані були й вінничани: Максим Шимко, Леонід Полянський та Валерій Брезденюк.

За свободу, незалежність, право на повагу та гідність українці платять своїм життям. Так було і на Майдані. Так було у Донецькому аеропорту. Під Іловайськом та Дебальцево. На «Азовсталі» і біля Харкова. Під Черніговом і Сумами. На кожному метрі фронту, – йдеться у дописі.

 

До «Дерева Свободи» сьогодні поклали білі троянди з синьо-жовтими стрічками, білі хризантеми та червоні гвоздики.

 

Сьогодні Україна б’ється не тільки за себе. Збройні Сили України, наче щит, захищають країни демократичної Європи від російської армії і від того, що вона з собою несе. Сьогодні тут, в Україні, триває боротьба за свободу Європи, – додає голова Вінницької обласної Ради у дописі.

 

Нагадаємо, минулого року цього ж дня близько трьох десятків людей долучились до всеукраїнської акції «Вільні творять майбутнє», яка пройшла також у 16 інших містах України. Акція пройшла на Майдані Небесної Сотні, де вінницька молодь та студентство одночасно заспівали Гімн України. Організаторами акції у Вінниці виступили громадські організації «Українські студенти за свободу» та «Демократична Сокира». Схожа акція була у 2020 році.

21 листопада 2013 року в Україні почалося народне повстання, що спершу отримало назву Євромайдан, а потім стало називатися Революцією Гідності.

Протестуючи проти відмови тодішньої влади здійснювати курс на євроінтеграцію, а також засуджуючи репресії силовиків проти народу, протестувальники протягом кількох місяців перебували на Майдані Незалежності в Києві, який став головним осередком всеукраїнського протесту.

Після початку серйозних сутичок в урядовому кварталі між майданівцями та «Беркутом», а головне – після перших загиблих з числа протестувальників, – акції непокори перекинулися й на інші міста України. Vежа до п`ятої річниці Революції Гідності створила проєкт «Вінниця: Революція. П’ять років після Майдану», аби нагадати про події визначального моменту для українського народу.

Фото – зі сторінки Вячеслава Соколового у Facebook

Читайте також: “Вільні творять майбутнє”: у Вінниці на Майдані Небесної Сотні відбулась акція до Дня Гідності та Свободи. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Історія, яка може повторитись”: у Вінниці патріотичні організації відзначили початок Революції Гідності

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.