У “червоних” зонах карантину на 50% збільшили нормативи для нарахування субсидій

8:27
Автор: Vежа
Become a Patron!

Українці отримують допомогу на оплату того обсягу комунальних послуг, який не перевищує соціальних нормативів. У тих регіонах, де запровадили “червоний” рівень карантинних обмежень, ці нормативи збільшили на 50%. 

Про це повідомили на сайті Міністерства соціальної політики України. Там зазначили, що йдеться про соціальні нормативи, у межах яких надається субсидія на оплату централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електроенергії та природного газу для приготування їжі та підігріву води незалежно від кількості днів дії карантину “червоного” рівня епідемічної небезпеки на місяць.

Нагадаємо, що з 00:00 години 18 листопада у Вінницькій області почне діяти “червоний рівень” епідемічної небезпеки.

Фото – znaj.ua

Окремі соціальні нормативи (стандартні, які мають збільшити на 50%) становлять:

холодна вода 2 куб. метри на одну особу на місяць (за наявності послуги з постачання гарячої води) та 3,6 куб. метри на одну особу на місяць (за відсутності послуги з постачання гарячої води);

гаряча вода 1,6 куб. метра на одну особу на місяць;

централізоване водовідведення 3,6 куб. метра на одну особу на місяць;

газ 3,3 куб. метра на одну особу на місяць (за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання); 5,4 куб. метра на одну особу на місяць (за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача); 10,5 куб. метра на одну особу на місяць (за наявності газової плити та газового водонагрівача);

електрична енергія у житлових приміщеннях (будинках)  70 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт/г на місяць, і так далі. Детальніше про це  ТУТ.

Фото – vin.gov.ua

Водночас у Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА повідомили, що ті громадяни, які мають борг перед постачальниками комунальних послуг, кошти отримати не зможуть. Також без соціальної допомоги на оплату комуналки залишаться і ті, у кого є борг зі сплати аліментів. Крім того, налічуються певні обмеження щодо доходу. Сім’я може отримати субсидію в тому випадку, коли на оплату комунальних послуг витрачається більше 15% від доходу сім’ї. Детальніше про це ТУТ.

Також повідомляється, що для деяких сімей ідеться про понад тисячу гривень на місяць. Водночас як тільки регіон вийде із “червоної” зони, норму знизять.

Чинний порядок призначення житлових субсидій передбачає їх розрахунок на соціальні нормативи. Ці нормативи визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (зі змінами).

Ілюстративне фото – znaj.ua

Читайте також: У Вінниці вже понад 20 тисячам домогосподарств призначили субсидію на опалюваний період

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.