У будинку лідера “Едельвейсу” відбувся обшук у справі про зрив тренінгу на ЛГБТ-тематику. ВІДЕО

13:33
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 10 Квітня 2020, в 15:07

Сьогодні, 9 квітня у помешканні лідера вінницької націоналістичної організації “Едельвейс” Романа Костишина відбувся обшук.

Як стало відомо з ухвали Вінницького міського суду, відповідні слідчі дії здійснювали в контексті розслідування справи про напад на тренінг за участі журналістів, який відбувся ще 1 лютого. Тоді цей випадок спричинив резонанс і поза межами Вінниці, викликавши реакцію також й інозмених посольств.

Як йдеться в ухвалі про дозвіл на обшук, слідчий мав намір знайти та вилучити з помешкання Костишина одяг, в якому той міг перебувати під час інциденту, а також електронний носій, на який могла бути здійснена відеозйомка його дій.

Водночас, як повідомив Vежі  депутат Вінницької міської ради та керівник місцевого осередку організації “Гідність нації”  Вадим Кудіяров, котрий був присутній під час обшуку, слідчий не знайшов жодного з предметів, заради яких проводився обшук, а відтак і нічого не вилучив.

– У когось карантин, але для наших доблєсних поліцейських карантину не існує. Вони сьогодні проводять обшук, тому що адвокати подають відповідні скарги на зміну запобіжного заходу, і таким чином слідчі його хочуть закріпити, – сказав Кудіяров на відео, опублікованому на його фейсбук-сторінці.

Крім того Кудіяров наголосив, що “лідери громадських патріотичних організацій вважають, що ця ситуація спровокована, і все це робиться для того, щоб притиснути у Вінниці патріотичний рух і щоб всі організації були під контролем. На це я хочу сказаи: нічого не вийде. Ми маємо розгалужену мережу і ми будемо захищати своїх друзів до кінця. Слава Україні!”, – підсумував депутат.

Водночас за словами заступниці начальника відділу комунікації ГУ НП у Вінницькій області Ірини Добровольської, в справі фігурує три особи.

За фактом події відкрито кримінальне провадження за двома статтями: частина 2 статті 171-ої Кримінального Кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та частина 2 статті 296-ої (Хуліганство).

– Частина 2 статті 171: Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю – караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

– Частина 2 статті 296: Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Нагадаємо, що 1 лютого у Вінниці в готелі “Поділля” представники націоналістичної організації “Едельвейс” зірвали тренінг для журналістів, під час якого медійників мали навчити толерантно висвітлювати ЛГБТ-тематику.

Як стало відомо відразу з низки джерел, під час тренінгу на його спікера – запрошеного психотерапевта із Запоріжжя Олексія Зотова –  здійснила напад група активістів з націоналістичної організації “Едельвейс”.

Так, кілька членів організації, більшість з яких із закритим обличчям, зайшли до зали, де відбувся тренінг, та вимагали його припинити.

Після цього один з нападників вилив на виступаючого рідину з пляшки (пізніше з’ясувалося, що то була олія) та обсипав пір’ям. За тим лідер “Едельвейсу” Роман Костишин – єдиний із відкритим обличчям – скинув зі столу стос паперу і група покинула залу.

Читайте також: Олія, пір’я та ЛГБТ: що відбулося в готелі “Поділля” та чому на цьому спекулюють

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.