У Брацлаві планують відкрити Музей єврейського побуту і Голокосту

20:39
Автор: Vежа

У Брацлаві на Вінниччині вирішили створити Музей єврейського побуту і Голокосту. Про це в коментарі для видання JewishNews розповіла голова єврейської громади «Натан» в Брацлаві Фаїна Баєк.

Як повідомляє видання, Баєк розповіла, що громада допомагала самотній єврейці пенсійного віку. Кілька років тому жінка померла, відтак ухвалили рішення поховати її також за кошти єврейської громади.

Родичі, які жили в Ізраїлі, подарували єврейській громаді будинок, де жила жінка. Тож там вирішили відкрити музей єврейського побуту і Голокосту.

 – Там старий єврейський будинок, там збереглася унікальна піч. Ми не будемо робити сучасний ремонт, ми хочемо залишити все як є. Для музею у нас назбиралося багато експонатів: старовинних писань, книг, стародавні тфіліни, – розповіла голова громади “Натан”.

Наразі в будинку триває косметичний ремонт. Як сказала Фаїна Баєк, в будинку нічого не змінюватимуть, робочі просто зміцнять вікна і освіжать зовнішній вигляд.

Поки що невідомо, коли музей зможе повноцінно працювати. Разом з тим, там вже були 10-класники на екскурсії.

В майбутньому одна з кімнат в будинку буде присвячена історії брацлавських хасидів. Ще один зал присвятять історії Голокосту.

Читайте також: Місцями козацької слави, або історія однієї подорожі Вінниччиною

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.