“Тульчинводоканал” забруднював річку стічними водами підприємства

10:17
Автор: Vежа

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області виявила, що на підприємстві “Тульчинводоканал” зливали стічні води у найближчу річку. Тепер підприємство має добровільного відшкодувати збитки нанесені державі внаслідок наднормативного скиду забруднюючих речовин.

Як повідомляють на сторінці Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, до них надійшло колективне звернення жителів села Кинашів. Вони скаржились на забруднення річки Сільниця стічними водами КП “Тульчинводоканал” та просили перевірити законність складування відходів на території очисних споруд підприємства.

Відтак фахівці відділу державного екологічного контролю водних ресурсів провели позапланову перевірку підприємства. Вони встановили, що стічні води підприємства відводяться річку Сільниця на підставі дозволу на спеціальне водокористування 25.09.2017 р. з терміном дії до 25.09.2020 р. та розробленого проекту нормативів гранично допустимого скидання, у відповідності до вимог ст. 44, 49 Водного кодексу України.

Однак фахівці відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрали проби на скиді стічних вод. Завдяки цьому було встановлено перевищення концентрації гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водний об’єкт встановлених у дозволі на спеціальне водокористування.

За невиконані пункти припису, відповідальну особу підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, а також підприємству пред’явлено претензію на суму 11 349 гривень 32 копійки для добровільного відшкодування збитків нанесених державі внаслідок наднормативного скиду забруднюючих речовин.

Фото Державної екологічної інспекції у Вінницькій області