Туконі, чорна-чорна курка та відчайдушні боягузи: дитяча програма на фестивалі «Острів Європа»

14:34
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Фестиваль «Острів Європа» – це подія не лише для дорослих поціновувачів літератури та інтелектуалів, але й для дітей. Для них організатори підготували цілу дитячу програму.

Вінницька малеча зможе відчути фестивальну святкову атмосферу вже цієї неділі. Всі заходи відбуватимуться за підтримки «Видавництва Старого Лева» у бібліотеці-філії № 1 (проспект М.Коцюбинського, 49). Саме тут з 11.00 до 15.00 – чорна-чорна курка, туконі і відчайдушний боягуз стануть ближчими до малечі, яка відвідає фестиваль.

–  Там ви зможете поспілкуватися з найцікавішими дитячими авторами та ілюстраторами і стати героями незабутніх історій. Старші школярі ж матимуть нагоду поговорити про власний досвід дорослішання та пошуку себе у світі, – говорять організатори.

“Європа – це дзеркало”: У Вінниці розпочався міжнародний фестиваль “Острів Європа”

11:00 – 11:45 – «Хто такі туконі і де вони живуть». Пізнавальний майстер-клас з художницею Оксаною Булою, авторкою українських книжок-картинок «Туконі», «Зубр шукає гніздо», «Ведмідь не хоче спати». (вік: 5-8 років)

У лісі живуть туконі. Одні тримаються поряд зі своїми деревами, інші дбають про звірів або птахів. Хтось стежить за зміною пір року. Всі туконі дуже заклопотані, але це для них не робота. Туконі Мандрівник відомий своїм рюкзаком-жолудем, його легко впізнати. Одного дня він зібрався навідати свого найкращого друга… Хто його найкращий друг і що означає бути мешканцем лісу? Саме про це – у новій книжкі-картинці Оксани Були.

12:00 – 12:45 – Мотиваційно-театрально-художній майстер-клас від авторів книжки «Чорна-чорна курка» Галини Вдовиченко та Наталки Гайди. Чорна-чорна курка збирає тих, хто має крилаті мрії. (вік: 5-10 років)

Нова книжка відомої української письменниці Галини Вдовиченко — авторки популярних дитячих книжок «36 і 6 котів» та «36 і 6 котів-детективів» — про те, що звичайна домашня курка може виявитися геть непересічною птахою! Вигадницею неймовірних історій та нових забав, редакторкою «Чорнокурківського вісника», танцівницею фламенко, мешканкою високого горіха… У неї є крилата мрія і життєвий девіз «Курку з курсу не зіб’єш!». Чорна-чорна курка мріє літати? Не смішіть пташиний двір! Але той, хто над нею сміється, ще просто не знає, що вона вигадає для того, аби стати птахою високого польоту! Динамічні, іронічні і дотепні ілюстрації знаної в Україні художниці Наталки Гайди тонко передають характер героїв книжки і становлять одне ціле з текстом.

13:00 – 13:45 – Майстер-клас з хоробрості «Клуб відчайдушних боягузів» з письменником-фантастом Володимиром Арєнєвим, автором книжки «Відчайдушний боягуз». (вік: 5-10 років)

Герой книжки Володимира Арєнєва «Відчайдушний боягуз» Данько — звичайнісінький хлопчик, життя якого повне пригод: він блукає світами сновидінь, грає головну роль у захопливому фільмі, мандрує машиною часу в майбутнє та бореться із мікробами прибульцями. Він вчиться долати труднощі, з якими щодня стикаються діти, і на допомогу йому приходять вірні друзі. Данько розуміє, що подолати страх можна, лише переставши боятись, а справжня сміливість полягає в допомозі тим, хто її потребує. І, звісно, ця книжка про дива, любов та підтримку й віру у краще.

14:00 – 14:45 – Розмова «На порозі дорослості. Як бути собою». Анастасія Левкова за мотивами свого роману «Старшокласниця. Першокурсниця». Модератор: Галина Вдовиченко. (вік 14-17)

У житті Лілії — переламний період: завершення школи та вступ в університет. У цей час відбувається стільки всього: кохання й «сотворення кумирів», перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування — передусім у собі, але врешті-решт прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою… Тільки все це відбувається не зараз — Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп’ютери вважали розкішшю. Про те, як це — бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.

Читайте також:  Фестиваль “Острів Європа”: ПОВНА ПРОГРАМА

Фото: ВСЛ