× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

ЦВК оприлюднила дату перших місцевих виборів на Вінниччині у 2019 році

13:07
Автор: Катерина Дядюк

Цього року перші місцеві вибори в Україні Центральна виборча комісія призначила на 30 червня. Зокрема на Вінниччині вони вперше відбудуться у п’яти ОТГ й додатково – ще у двох.

Нагадаємо, що вибори в ОТГ Вінницької області мали відбутися 23 грудня 2018 року. Та у зв’язку з воєнним станом їх скасували. І не лише у Вінницькій, а й у Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Херсонській та Чернігівській областях, де готувалися до проведення перших місцевих виборів.

А кілька днів тому, 20 квітня, ЦВК прийняла рішення про призначення перших місцевих виборів на 30 червня 2019 року (у 66 ОТГ України). Тоді ж відбудуться і додаткові вибори депутатів 30 сільських і селищних рад.

Зокрема на Вінниччині такі вибори вперше відбудуться у п’яти ОТГ: Теплицькій, Соболівській, Павлівській, Літинській і Сутисківській. А додаткові – лише у двох: Бабчинецькій і Томашпільській ОТГ.

Водночас початок виборчого процесу ЦВК оголосила з 11 травня 2019 року.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Євген Шаповалов, радник з децентралізації Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування, зазначені громади Вінниччини здійснили всі необхідні кроки, передбачені Законом України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Сподіваюся, що вибори 30 червня не будуть останніми в 2019 році, і ще низка громад зможуть та об’єднатися й приєднатися до ОТГ, отримати нові можливості для розвитку територій та разом господарювати, – зазначив Євген Шаповалов.

Крім того він повідомив, що раніше чотири ОТГ Вінницької області були позбавленими права здійснити приєднання нових територій, оскільки “при приєднанні громад з різних районів ЦВК чекає зміну меж цих районів”. Це Вапнярська, Глуховецька, Вороновицька та Якушинецька ОТГ.

Графіка – зі сторінки Євгена Шаповалова у Фейсбук
Ілюстративне фото – 

Читайте також:

ЗМІ: на Вінниччині скасували вибори через воєнний стан

Територіальні громади можуть змусити об’єднуватися – голова Вінницької ОДА

Вінниччина посіла останнє місце в країні в рейтингу формування ОТГ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.