Цьогоріч учнів четвертих та дев’ятих класів звільнили від ДПА

8:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

Учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, звільнено від державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. 

Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 березня за №338/35960.

У Міністерстві освіти та науки зазначають, що таке рішення сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.

Очільник Міністерства Сергій Шкарлет у своєму Telegram зазначив, що також були численні звернення від освітян, батьків та дітей щодо звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів 4-х та 9-х класів.

Рішення про звільнення від ДПА ухвалено через погіршення ситуації з коронавірусом і установлення режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабміну від 25 березня 2020 року №338-р “Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації”, йдеться в повідомленні МОН.

Відповідно до позицій 32 та 33 розділу ІІ Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, до надзвичайних ситуацій природного характеру віднесено: перевищення порогового рівня захворюваності людей на грип, гострі респіраторні вірусні захворювання удвічі й більше разів протягом періоду понад 2 тижні у двох та більше адміністративних районах області, містах або загалом у країні, інфекційні захворювання людей невиявленої етіології.

У МОН пояснюють, що відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, крім випадків, визначених законодавством.

Водночас пунктом 6 розділу IV Порядку проведення ДПА встановлено, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою. У відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, необхідно зробити запис “звільнений(а)”.

Рішення набуде чинності у день його публікації в “Офіційному віснику України”.

Читайте також: У МОН розповіли, як працюватимуть заклади освіти під час адаптивного карантину

Читайте також: Відсьогодні розпочинається реєстрація на ЗНО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.