Цьогоріч у Вінниці встановлять щонайменше півтора десятки “острівців безпеки”: перелік адрес

10:27
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Протягом 2019 року у Вінниці планують продовжити встановлення спеціальних “острівців безпеки” на ділянках доріг з підвищеною аварійністю, де, згідно зі статистикою, систематично трапляються ДТП.

Нині вже затверджено перелік з 15 адрес, а протягом року на основі моніторингу та з врахуванням думки громадськості та іншої інформації будуть визначені й інші місця, які потребують підвищення рівня безпеки.

 

Про це Vежі повідомив радник міського голови, урбаніст, експерт з організації безпеки дорожнього руху Віктор Перлов. За його словами, в першу чергу “острівці” встановлюються на найбільш аварійно небезпечних ділянках. Зокрема цьогоріч це наступні нерегульовані пішохідні переходи: 

– Західний автовокзал;
– вулиця Київська (в районі Центрального автовокзалу та вул. Стеценка);
– проспект Юності (в районі “Магігранду”);
– Хмельницьке шосе (біля входу в центральний парк поблизу “Райдуги”);
– Коріатовичів (поблизу пляжу Спартак);
– на деяких нерегульованих переходах вулиці Зодчих.

Крім того, обирається технічне рішення для впорядкування нерегульованого переходу біля ринку Лісопарк. Інші ділянки нині узгоджуються.

Що стосується ефективності “острівців безпеки”, то про це Віктор Перлов повідомив, що у 2018 році було встановлено 10 модульних острівців безпеки на ділянках, що мають підвищену аварійність: Хмельницьке шосе, Магістратська, Київська, Келецька, Пирогова, Маяковського та Гніванське шосе.

Читайте також: У Вінниці неподалік Аграрного університету встановили острівці безпеки. ФОТО

– В результаті заходів з підвищення безпеки дорожнього руху, запропонованих групою “Транспорт і мобільність” по розробці “Концепції інтегрованого розвитку Вінниця-2030”, кількість ДТП з потерпілими в 2018 році знизилась на 69,4%, а кількість загиблих – на 30%, – говорить Віктор Перлов.

Також, за словами урбаніста, паралельно зі встановленням “острівців” на визначених ділянках, буде здійснюватись моніторинг ситуації на вінницьких дорогах, вивчатиметься думка громадськості щодо необхідності встановлення таких засобів (шляхом петицій, обговорень, громадських слухань тощо) на інших, окрім затверджених, ділянках.

Також, як радник міського голови зазначив на своїй сторінці у Фейсбук, нещодавно було встановлено острівці безпеки ще на двох нерегульованих пішохідних переходах через Гніванське шосе (в районі зупинок громадського транспорту).

Як зазначає Перлов, “острівці” передбачені проектом реконструкції Гніванського шосе та мають забезпечити зниження швидкості транспортного потоку на нерегульованих переходах поблизу зупинок. “Бетонні конструкції острівців створюють ветерани АТО – Соціальне підприємство УВВ інжиніринг” – додав урбаніст.

Фото з архівів Vежі та зі сторінки Віктора Перлова