Цьогоріч на Вінниччині вбили десять шакалів

10:21
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій області кілька останніх років поспіль виявляють рідкісних для наших країв хижаків — шакалів. Фахівці пов’язують поступову міграцію тварин зі зміною клімату та глобальним потеплінням.

Вперше на Вінниччині шакала зафіксували два роки тому на території Могилів-Подільського лісгоспу й це був перший випадок появи шакала у лісах Центральної України на пам’яті сучасних мисливствознавців Вінниччини. У 2019 році було кілька випадків на території Тульчинського лісгоспу, повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Вже протягом 2020 року в області виявили та вбили 10 хижаків. Для порівняння, кількість добутих за рік аборигенних хижаків вовків – 15 голів. Вперше шакала виявили у Бершадському та Чечельницькому лісгоспах (по одному звірові), ще одного шакала відстріляли в Тульчинському ЛМГ. Рекордсменом за кількістю добутих хижаків є ДП «Крижопільський лісгосп» – упродовж року там натрапили на сімох звірів.

– Спочатку добули трьох особин шакала (самку і два самці) взимку – в урочищі Сестрилів, що знаходиться неподалік смт Верхівка та Тростянець під час облавного полювання за участю єгерської служби, державної лісової охорони та мисливців. На інших натрапляли протягом року в різний час, але приблизно у тій же місцевості, йдеться у дописі.

Мисливствознавець Тростянецького лісництва Валерій Діденко вважає, що це все були члени одного сімейства шакалів.

– Під час полювання з метою регулювання чисельності шкідливих хижаків, що здійснюємо постійно згідно із дозволами, мисливці натрапляли на шакалів у заростях очерету, природному сховку шакала. Взагалі-то спочатку думали, що це бродячі собаки. Але зовнішні ознаки шакала звичайного дуже характерні, – прокоментував Валерій Діденко.

Шакал впевнено розширює свій ареал проживання на Вінниччині, однак наразі важко сказати чи завдає він шкоди місцевій фауні. Фахівці зазначають, що, на перший погляд, кількість качки в угіддях не змінилась, але схоже, що фазанів поменшало. Остаточні висновки можна буде робити після зимового обліку диких тварин, що проведуть на початку наступного року.

Чому мігрують шакали

Мисливствознавці Вінницького ОУЛМГ вважають, що незвичний для нашого регіону хижак оселився на Вінниччині через зміну клімату, потепління, малосніжну і теплу зиму. До нас він мігрує з півдня України дельтами річок Південний Буг і Дністер.

– Шакали добираються до нашої області з півдня по цих річках, переховуються у заростях очеретів, у плавнях, прибережній смузі річок. Це характерні для їхнього виду біотопи. Цих хижаків зараз не стримують кліматичні бар’єри, наші зими стали малосніжними, м’якшими, а шакали не адаптовані до глибокого снігу, у них короткі лапи. Тому й, можливо, вони сюди мігрують у пошуках поживи. Це вперше за практику моєї роботи ми зафіксували шакалів на Вінниччині, – розповів завідувач сектору мисливського господарства Вінницького ОУЛМГ Василь Мельник.

Шакали споживають фрукти, комах, плазунів, птахів та їхні яйця, гризунів, зайців, малих копитних, нападає на ослаблених крупніших хижаків. Саме для дрібних звірів, пташок – це сильний природний ворог. Особливу шкоду він завдає майбутньому потомству птахів, виїдаючи цілі кладки яєць крижня, фазана та інших пернатих.

Водночас фахівці запевняють, що для людини шакали не становлять загрози.

Читайте також: На Вінниччині почали селитися шакали

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.