Цьогоріч на Вінниччині понад 300 АТОвців знайшли роботу через службу зайнятості

15:06
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Протягом січня-вересня цього року до служби зайнятості у Вінницькій області звернулося 1 478 демобілізованих військових, які брали участь в антитерористичній операції. З них 364 особи були працевлаштовані.

Як повідомляє “День” з посиланням на слова директорки Вінницького обласного центру зайнятості Галини Скоковської, ще 17 осіб отримали допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи, шестеро – працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного соціального внеску роботодавцю.

Зазначено, що з 2015 року роботу знайшли 2 429 учасників АТО, тож на сьогодні Вінницька обласна служба зайнятості посідає перше місце серед регіонів України за цим показником.

Станом на 1 жовтня на нашому обліку перебуває 588 демобілізованих учасників АТО, з них 536 отримують допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги складає 5 803 гривні, – розповідає Галина Скоковська. – Наша служба відкрита для всіх, хто шукає роботу. Але захисники, демобілізовані учасники АТО та ООС – це особлива категорія людей, яких треба підтримати.

Скоковська підкреслює, що крім пошуку роботи, демобілізованим учасникам бойових дій пропонується перенавчання. У 2019 році 73 особи цієї категорії проходили професійне навчання, а 44 – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Нагадаємо також, що 8 жовтня у Вінниці презентували “Програму з підприємницької діяльності для ветеранів АТО та ООС”. Таким чином Вінницька міська рада долучилася до всеукраїнського навчального проекту від Київської школи економіки (KES).

В рамках Програми 2,5 місяці ветерани зможуть розробити власні бізнес-плани, заручившись допомогою досвідчених викладачів KSE та випускників минулих “хвиль”. KSE повідомляє, що наприкінці проекту бійці зможуть отримати інформацію про існуючі гранти, щоб втілити свою бізнес-ідею. Водночас, міський голова Вінниці зазначив, що найкращі проекти матимуть можливість отримати фінансову підтримку.

Набір учасників у Вінниці (буде відібрано до 30 осіб) розпочався 9 жовтня та триватиме до кінця жовтня. Детальніше про Програму читайте за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо також, раніше VежА вивчила питання щодо виплат одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи. Зокрема було направлено інформаційний запит на адресу ЦЗ, журналісти поспілкувалися з очільницею ЦЗ Галиною Скоковською. Вона розповіла про механізм отримання допомоги, хто на неї претендує та якій кількості військовослужбовців вже вдалося її отримати.

Читайте також: Створення бізнесу після війни: у Вінниці для бійців влаштують навчання з підприємництва. ФОТО

Читайте також: Бізнес замість автомату: як бійцям отримати гроші на відкриття власної справи. ІНСТРУКЦІЯ

Читайте також: З війни – у бізнес: історія бійця з Вінниці, який відкрив власний ресторан

Читайте також: “Поки війна – якось ніяково це робити”: чому вінницький АТОвець не зміг відкрити власний бізнес. ФОТО  

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.