Цьогоріч на Вінниччині планують завершити ремонт автошляху М-12

12:58
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Цьогоріч на Вінниччині планують завершити ремонт дороги М-12. На ці роботи з державного дорожнього фонду надали понад мільярд гривень. 

Про це повідомив голова Вінницької ОДА Владислав Скальський під час свого брифінгу. Він зазначив, що у минулі роки вже відремонтували 160 кілометрів траси М-12, на цей рік залишились останні 25 кілометрів. Завершити будівельні роботи планують влітку.

Щоправда, згодом відео брифінгу зі сторінки Владислава Скальського видалили.

Пізніше на сайті Вінницької облдержадміністрації опублікували інформацію про хід ремонту автомобільної дороги М-12. Зокрема, зазначено, що роботи на цій ділянці розпочалися другого березня. Всі поточно-капітальні роботи мають завершити на початку липня 2020 року. Ще 2 мости (у м.Гайсині та шляхопровід на великій об’їзній) остаточно будуть завершені у вересні поточного року.

Крім того, на усій ділянці траси заплановано розширення дороги з 8,5 до 12,5 метрів. Це дозволить облаштувати три смуги руху, за умови узгодження з проєктантами.

– Практика влаштування на дорогах  області, там де це можливо, трьох смуг руху – це дуже актуально, враховуючи потік вантажних автомобілів на цій ділянці міжнародної траси. Легкові машини повинні мати змогу випереджувати вантажівки, – зазначив голова ОДА.

 

– Підрядники навіть більший обсяг робіт виконали за коротший термін, оскільки автомобільне навантаження на трасу під час карантину є значно меншим. Звичайно, є певні нюанси по фінансуванню: а саме – необхідність переносити його із більш пізніх періодів на ці місяці. Проте маємо розуміти, що М-12 є стратегічною артерією нашої країни й частиною міжнародного коридору GoHighway, який поєднує чорноморські порти з балтійськими.

 

За словами  керівника Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігоря Алексєєва, на ремонт  25,6 км траси М-12 у 2020 році Кабінет Міністрів України запланував фінансування за програмою  «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення». Передбачено суму у розмірі 1 097 000 000 гривень. З цієї суми вже профінансовано 350 мільйонів.

Водночас на сайті Служби автомобільних доріг у Вінницькій області повідомляють, що з державного дорожнього фонду на капітальний, поточний середній ремонти та експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення Вінницької області цього року виділено 1,3 мільярда гривень.

З них на завершення ремонту дороги та двох мостів на М-12 направлять понад мільярд. Решта грошей передбачена на експлуатаційне утримання автошляхів області.

Під час брифінгу Владислав Скальський також зазначив, що влада надалі працюватиме над тим, аби збільшити фінансування дорожніх робіт на Вінниччині.

М-12 – автошлях міжнародного значення на території України, Стрий – Рогатин – Бережани – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Кропивницький – Знам’янка. Загальна довжина – 746,2 км, через Вінниччину протяжність автомобільної дороги складає 185,4 кілометра. Автошлях збігається з частиною європейського маршруту E50.

Читайте також: Фінансування ремонтів та будівництва доріг на Вінниччині зросло в 25 разів за останні п`ять років

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.